LT   |   EN      Mano KU   |   
JTGMF vyko „Inžinierių dienų“ renginiai

Beveik visą balandžio mėnesį Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete (JTGMF) vyko „Inžinierių dienų“  renginiai.  Šiemet šis renginių ciklas startavo projektu skirtu moksleiviams „Iškeisk pamoką į paskaitą“. Džiugu, kad šį pavasarį vien JTGMF siūlomose paskaitose dalyvavo net 140 moksleivių iš įvairų Klaipėdos miesto ir regiono mokyklų. Moksleiviai paskaitas universitete rinkosi tiek individualiai, tiek kartu su visais savo bendraklasiais. Kaip ir ankstesniais metais, populiariausios paskaitos buvo tos, kurių metu moksleiviai galėjo atlikti praktines užduotis – tai chemijos, elektronikos, hidromechanikos bei genetinio kryžminimo laboratoriniai darbai.

Nuotraukos: Ritos Gorodeckienės

Šiemet Klaipėda tapo pirmuoju miestu Lietuvoje, kuris parengė miesto ekonominės plėtros strategiją, kurioje numatytos stipriausių Klaipėdos sektorių: Jūrinės ekonomikos, Bioekonomikos, Pažangios pramonės ir Paslaugų ekonomikos auginimas ir plėtra. Į strategijos rengimą įsitraukė daugiau nei 300 Klaipėdos savivaldos, uosto, mokslo, verslo bei kitų sričių specialistų.

Balandžio 11 d. Simas Simanauskas, VŠĮ Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros (KEPA) direktorius sutiko Klaipėdos ekonominės plėtros strategiją (KEPS)  pristatyti fakulteto bendruomenei. „Strategijos tikslas – užtikrinti ekonomikos ir miesto gyventojų gerovės augimą. Mes, kaip universitetas, ugdome jaunąją klaipėdiečių kartą, nuo kurios priklausys, kokiame mieste gyvensime, kokia krytpimi judėsime, todėl, pamanėme, kad mūsų studentai privalo išgirsti, kad Klaipėda, kaip miestas, turi daugybę potencialo, ambicijų, proveržio idėjų ir planų, ir kad šios strategijos įgyvendinimas priklauso nuo mūsų visų indėlio“ – mintimis po KEPS pristatymo dalijosi fakulteto dekanė dr. Rima Mickevičienė.

Jau nepirmus metus fakultetas džiaugiasi galėdamas „Inžinierių dienų“ programą papildyti dalyvavimu parodoje „Statyba 2018“, kuri šiais metais vyko kartu su pirmą kartą organizuojama paroda „Energetika 2018“.

Net keturias dienas (balandžio 12-15 d.) JTGMF komanda visų lankytojų laukė savo stende, o profesorius  habil. dr. Sergejus Lebedevas kvietė į viešą paskaitą „Transporto energetinių įrenginių eksploatacinių charakteristikų optimizavimas ir techninės būklės diagnostika“.

Balandžio 16 d. „Inžinierių dienų“ renginių ciklą pratęsė KU Socialinių mokslų fakulteto Vadyvos katedros docento dr. Algirdo  Giedraičio vieša paskaita „Verslo derybos: ar moki išsiderėti sau geriausias sąlygas?“. Pranešimo metu dr. A. Giedraitis atskleidė gudrybes, kaip pasiruošti deryboms, ką išduoda oponento kūno kalba bei ką galima pasakyti apie žmogų, jo charakterio savybes vien iš jo parašo – pasidalino grafologijos paslaptimis.

Balandžio 17 d. JTGMF vyko dar viena įdomi vieša paskaita „Adityvinė gamyba = pramonės perversmas“.  Apie adityvinę gamybą susirinkusiems klausytojams kalbėjo UAB „Smart Factory“ įmonės atstovas, pardavimų inžinierius Dovydas Šimatonis. Renginio metu pranešėjas pristatė įmonės veiklas, papasakojo apie pagrindinius adityvinės gamybos principus ir taikomas technologijas, privalumus, ekonomines perspektyvas bei panaudojimo sritis, kurios apima: medicinos, aviacijos, statybos bei karinę pramonę. D. Šimatonis savo pranešimo metu užsiminė, kad, kaip ir bet kuri kita gamybos sritis, taip ir adityvinės gamybos technologijos nuolat tobulėja – 2019 metų pradžioje rinką turėtų pasiekti 4 D spausdintuvai, kuriais bus galima atspausdinti medžiagas, kurios laiko intervale keis savo savybes ar formą, pvz.: išsirinks arba susirinks.

Balandžio 18 d. universiteto Aula Magna vyko renginys, kuriuo buvo norima paskatinti moksleives, studentes drąsiai žengti į IT, inžinerijos bei gamtos mokslų sritis.
Renginį pradėjo asociacijos INFOBALT švietimo ekpertė Monika Simaškaitė. Savo pranešimo metu ji kalbėjo apie būsimą IT specialistų poreikį, kuris iki 2020 metų sieks net 13,3 tūkst., apie šioje srityje dirbančių specialistų atlyginimus, darbo pobūdį. Taip pat pristatė statistinius duomenis, kurie rodo, kad kol kas IT srityje vyrauja vyrai, bet juos pamažu vejasi moterys. INFOBALT atstovė ragino merginas rinktis IT, ne vien dėl didelio specialistų poreikio, ganėtinai didelių atlyginimų, įdomaus darbo, tačiau ir dėl globalios karjeros galimybių. Kaip pati Monika minėjo, darbas šioje srityje dažnai specialisto nepririša prie tam tikros darbo vietos, jis gali atlikti savo užduotis pats būdamas bet kuriame pasaulio kampelyje, o pačios užduotys kiekvieną dieną gali būti vis kitokios.
Po statistinių duomenų, kuriuos pristatė INFOBALT atstovė, savo asmeninę sėkmės istoriją susirinkusiems klausytojams pristatė Raminta Klimienė, Women Go Tech programos ugdytinė, KU absolventė. Raminta prisipažino iš pradžių nelabai žinojusi ko gyvenime nori, ir tik po Viešojo administravimo bakalauro bei Finansų magistro studijų suprato, ko jai reikia. Ji pasiryžo žengti į IT sritį, daug mokytis ir taip pasiekti savo svajonę – suderinti tiksliuosius mokslus ir kūrybiškumą, kurio jai niekad netrūko. Raminta drąsino studentes, moksleives, teigė, kad niekada nevėlu savo gyvenime kažką keisti.
Vėliau žodį perėmė Ramintos darbdavys, UAB „Whatagraph“ įmonės vadovas, Justas Malinauskas. Jis kalbėjo apie IT verslą, apie tai kokius žmones jis pats priimtų į darbą, kokių savybių tokiam darbui reikia, apie privalumus ir iššūkius dirbant IT sektoriuje.
Po diskusijos su IT profesionalais, KU Jūros tyrimų instituto Tarybos pirmininkė, mokslo darbuotoja dr. Viktorija Vaitkevičienė pasidalino savo istorija, kaip ji atsirado inžinerijos ir technologijų srityje, koks buvo jos, kaip mokslininkės kelias, kodėl ji pasirinko būtent tokią karjerą.
Renginio pabaigą vainikavo Baltic Gender moksleiviams organizuoto piešinių konkurso „Mokslininkės meninis portretas“ laureatų apdovanojimas.
„Tikimės, kad renginio šūkis: „Merginos žengia į mokslą ir technologijas!“ ir išgirstos tikros pranešėjų istorijos, padrąsins merginas ir moteris nebijoti žengti į TECH pasaulį“ – po renginio kalbėjo JTGMF dekanė dr. Rima Mickevičienė.

„Studentai prisipažįsta, kad šiais laikais juos pasiekia daugybė informacijos, dėl to jiems sunku atsirinkti, kas tikrai naudinga ir aktualu, todėl į „Inžinierių dienas“ įtraukėme informacinį renginį „ERASMUS+ ir kitos galimybės studentams“. Šios dienos tikslas – susirinkusiems klausytojams pateikti svarbiausią ir aktualiausią informaciją apie įvairias iniciatyvas, programas skirtas jauniems žmoniems, studentams. “ – prieš renginį kalbėjo JTGMF fakulteto prodekanė dr. Rasa Viederytė. Fakulteto prodekanė, kuri buvo viena iš pranešėjų, susirinkusiems studentams papasakojo apie stipendijas, savanorystę, apie tai kur studentai gali rasti informaciją apie darbo bei praktikų pasiūlymus, tarptautinio jaunimo bendradarbiavimo galimybes per projektines veiklas ir kt. svarbią informaciją.
Antrasis pranešimas, kurį pristatė Dalia Želvytė Mockuvienė, KU Tarptautinių ryšių skyriaus koordinatorė, buvo apie mainų programos ERASMUS+ galimybes. Dalia papaskojo, ko reikia norint išvykti studijoms ar praktikai į užsienio šalis, pristatė šalis-partneres, stipendijas, galimą studijų ar stažuotės trukmę kitoje šalyje, atsakė į susirinkusiųjų klausimus.
Savo pranešimu renginį papildė Europos mobilumo programos „EURES“ koordinatorė Kristina Marinkutė. Ji susirinkusiems studentams papasakojo apie EURES bendradarbiavimo tinklą, kurio paskirtis – teikti informaciją, konsultacijas ir įdarbinimo paslaugas darbuotojams ir darbdaviams bei visiems piliečiams, norintiems pasinaudoti laisvo asmenų judėjimo teikiamais privalumais, užtikrinti laisvą darbuotojų judėjimą 28 ES šalyse ir Šveicarijoje, Islandijoje, Lichtenšteine bei Norvegijoje.

„Inžinierių dienom“ einat į pabaigą net trys dienos buvo skirtos studentiškiems malonumams. Balandžio 23 d. JTGMF Studentų atstovybės nariai surengė kompiuterinių žaidimų turnyrą „Atverk glėbį joystick‘ui“, o balandžio 24-25 d. visi norintys galėjo išbandyti savo jėgas virtualių realybės žaidimų pasaulyje, į kurį pasinerti net dvi dienas galimybę suteikė Technorama.

Ketvirtųjų „Inžinierių dienų“ renginių ciklą užbaigė renginys „Svajonių darbdavys“. Šiame renginyje praktikų ir įsidarbinimo galimybes pristatė trys didžiausios Klaipėdos įmonės: AB „KN“, UAB „SBA“ ir UAB „Philip Morris“. Savo prisistatymą pradėjo AB „KN“ atstovė, SGD paslaugų skyriaus vadovė Jurgita Šilinskaitė-Venslovienė, kuri pasinaudojusi proga pasveikino ir vardinę stipendiją už geriausius studijų rezultatus grupėje įteikė SGD terminalų inžinerijos pirmo kurso studentui Klaidui Drevinskui. Po iškilmingo stipendijos įteikimo ir sveikinimų J. Šilinskaitė-Venslovienė pristatė AB „KN“ kaip naftos ir SGD terminamlų operatorės veiklas, papasakojo kas per trejus metus nuveikta SGD sektoriuje. Vėliau žodį perėmė AB „KN“ personalo skyriaus vadovė Simona Kutelienė, kuri studentams papasakojo apie įsidarbinimą įmonėje, apie darbuotojų skatinimo programas. Antruoju pranešimu buvo pristatyta UAB „SBA“. Personalo vadybininkė Enrika Ibėnaitė susirinkusiems klausytojams pristatė koncernui priklausančias įmones, jų veiklų sritis ir pobūdį, kalbėjo apie studentų praktikas, darbuotojų poreikį. Gausiausias atstovų būrys į renginį atvyko iš UAB „Philip Morris“ . Studentams prisistatyti kaip darbdavys ir daugiau papsakoti apie vasaros stažuotes bei studentams organizuojamus LEAN mokymus papasakoti atvyko gamybos apmokymų skyriaus vadovė Danguolė Rudienė, nuolatinio tobulinimo inžinierė Geliana Želannikova, talentų pritraukimo specialistė Lina Kubiliūtė, komunikacijos specialistė Simona Pargaliauskaitė, stažuotojas Evaldas Vegertas ir net trys fakulteto absolventai: gamybos projektų vadovas Tomas Bagdžiūnas, mokymų instruktorius Algirdas Stasiulis ir gamybinių sistemų inžinierius Anatolij Savlov.

„Smagu, kad „Inžinierių dienos“ tampa mūsų fakulteto vizitine kortele. Džiugu, kad kiekvienais metais mūsų „Inžinierių dienas“ papildo vis daugiau renginių, sulaukiame vis daugiau ir vis įdomesnių pranešėjų, savo srities specialistų, įmonių atstovų, kurie mielai pasidalina savo patirtimi, žiniomis, pasiekimais bei  patarimais su mūsų studentais“ – džiaugėsi  JTGMF plėtros koordinatorė Lina Janušienė.

Kalendorius

<< Lap 2020 >>
PATKPŠS
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Artėjantys renginiai

Studijos Mokslas Paslaugos Kursai