LT   |   EN      Mano KU   |   
JTGMF lankėsi KTU Inžinerijos licėjaus moksleiviai

Gruodžio 14 d. Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultetas sulaukė svečių iš Kauno – fakultete lankėsi KTU Inžinerijos licėjaus 10 klasės moksleiviai.

Vizitą pradėję moksleiviai iš pradžių susipažino su fakultetu, vykdomomis studijų programomis, studentų bei dėstytojų veiklomis, universiteto išskirtinumu. Vėliau tęsėsi ekskursijos fakulteto laboratorijose. Pasidaliję į du srautus gimnazistai lankėsi chemijos laboratorijose, jose apžiūrėjo naudojamą įrangą, stendus, susipažino su studentų atliekamais tyrimais. Vėliau moksleiviai lankėsi Technologijų laboratorijoje, kur atliko vielos susukimo bandymą, susipažino su mokomųjų – sedimentacijos ir biodegradacijos – stendų veikimo principais bei kita laboratorine įranga.

Vėliau gimnazistų vizitas tęsėsi Konstrukcinių medžiagų patikimumo laboratorijoje. Čia moksleiviai prisiminė medžiagų mechanines savybes, apžiūrėjo įrangą, naudojamą jų įvertinimui bei nustatymui. Prisiminus kai kurias fizikos žinias ir dėsnius, apsilankymas tęsėsi fakulteto „garaže“, kuriame mokiniai turėjo progą pamatyti suspaustu oru varomą pneumobilį, išgirsti apie tarptautines pneumobilių varžybas, parsivežtus laimėjimus, tolesnius planus, kadangi dėstytojas doc. dr. Pranas Mažeika kartu su aktyviausiais mechanikos inžinerijos studentais šiuo metu daug dirba prie naujo pneumobiliuko projekto.

Susipažinę su mechanikos inžinerijos studentų veikla, mokiniai apsilankymą tęsė Laivo teorijos laboratorijoje. Čia juos pasitiko jų mokyklos absolventas, laivo inžinerijos trečio kurso studentas Edgaras Jefimovas, kuris savo kraštiečiams papasakojo apie laivo inžinerijos studijas, karjeros perspektyvas, savo pasirinkimą palikti gimtąjį Kauną ir atvažiuoti studijuoti į Klaipėdą. Apžiūrėję laboratorijoje naudojamus stendus, pasidaliję įspūdžiais ir prisiminimais iš mokyklos, gimnazistai ekskursiją tęsė Elektronikos laboratorijoje, o čia jų laukė mini sumo robotų varžybos. Susirungę ir išsiaiškinę geriausius, moksleiviai taip pat daugiau sužinojo apie KU Robotikos klubą, jų pasiekimus ir laimėjimus.

Po pažinties su inžinerinėmis studijomis, moksleivių dar laukė apsilankymas Gamtos muziejuje.

Dėkojame moksleiviams už apsilankymą, o dėstytojams  – už šiltą priėmimą.