LT   |   EN      Mano KU   |   

Informatikos ir statistikos katedroje vykdomos studijos

Informatikos inžinerija (4 metai)

Gyvenant skaitmeniniame amžiuje, pratiškai nė viena sritis neapsieina be duomenų ir programinės įrangos. IT pakeitė viską – nuo automobilių iki filmų žiūrėjimo, sveikatos paslaugų, bankų, telekomunikacijų ir t.t. Technologijos pasaulį padarė atviresniu, greitesniu, labiau sujungtu ir pasiekiamu. Dirbtinis intelektas, daiktų internetas, debesų technologijos, išmaniosios autonominės sistemos – tai visur mus supančios sistemos, kurių įvairovės pažinimas ir panaudojimas yra labai įdomi kūrybinė veikla. Šios sistemos neatsirado magiškai, jos buvo sukurtos informacinių technologijų specialistų, gebančių projektuoti, programuoti ir diegti sudėtingas kompiuterines sistemas.

Jei norėtum prisijungti ir kartu kurti ateities kompiuterių ir programų sistemas bei „protingus“ daiktus, turėtum pasirinkti Informatikos inžinerijos studijas.

Turime jauną ir ambicingą akademinę bendruomenę, įkūrusią ne vieną sėkmingą startuolį. Turime moderniausią mokymo ir tyrimų įrangą, kartu su studentais kuriame sudėtingas sistemas pramonės bei verslo įmonėms.

Galėsi rinktis vieną iš studijų specializacijų:

  • informatikos inžinerija;
  • programų inžinerija;
  • biomedicinos technologijos.

Programai suteiktas „Investors’ Spotlight“ kokybės ženklas. Šiuo kokybės ženklu buvo apdovanotos rinkos poreikius labiausiai atitinkančios inžinerinės krypties studijų programos. Tai reiškia, kad verslas, užsienio investuotojai mumis pasitiki, o mūsų paruošti specialistai – aukštos kvalifikacijos darbuotojai.

Apie programą

Studijų metu išmoksite populiariausių ir specifinių programavimo kalbų – C++, .NET, WEB technologijų ir karkasų (PHP, Javascript, Laravel), SQL, Ladder, LabVIEW. Pramonė 4.0 sprendimai, kompiuterinės regos metodai, sudėtingos debesų kompiuterijos programų sistemos, kasdien pasirodančios vis naujos jų pritaikymo galimybės – tai informatikos inžinerijos specialistų sritis. Naujų sistemų kūrimas ir programavimas bei jų panaudojimas yra įtraukianti ir nepaprastai perspektyvi kūrybinė veikla. Tiesiogiai iš srities specialistų gausite ne tik teoriją, bet ir praktinius įgūdžius, kurdami realias sistemas bei jų prototipus bei įgusite efektyviai dirbti komandoje. Išmoksite tai, ko reikia šiuolaikiniams informacinių technologijų specialistams – skaitmeninės transformacijos kūrėjams.

Karjera

Absolventai gali dirbti įvairiose inovatyvius gaminius kuriančiose, informacinių technologijų kompanijose bei IT skyriuose. Absolventai gali tapti informacinių technologijų projektų vadovais, ekspertais, konsultantais ar mokslininkais tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Dalis absolventų įkūrė savo sėkmingas IT įmones. Mūsų paruošti Informatikos inžinerijos specialistai yra itin paklausūs, todėl didžioji dalis studentų sėkmingai pradeda darbinę karjerą dar studijų metu.

Informatika (3,5 metai)

Šiuolaikinis žmogus tiesiog nebeįsivaizduoja pasaulio be išmaniųjų technologijų. O jūs ar galėtumėte be jų gyventi? Jei ne, tada galbūt ir patys norite aktyviai dalyvauti kuriant ateities technologijas? Pasirinkę Informatikos studijų programą tapsite profesionaliais programų ir išmaniųjų sistemų kūrėjais, aukštos kvalifikacijos informatikos mokslo ir informacinių technologijų srities specialistais. Taip pat padėsite kurti žinių visuomenę ir ateities technologijas.

Programai suteiktas „Investors’ Spotlight“ kokybės ženklas. Šiuo kokybės ženklu buvo apdovanotos rinkos poreikius labiausiai atitinkančios inžinerinės krypties studijų programos. Tai reiškia, kad verslas, užsienio investuotojai mumis pasitiki, o mūsų paruošti specialistai – aukštos kvalifikacijos darbuotojai.

Apie programą

Informatikos studijos suteikia žinių apie esminius informatikos principus ir teorijas, analitinius, modeliavimo ir skaičiavimo metodus. Studijos padeda kurti gebėjimus savarankiškai formuluoti ir spręsti aktualias informatikos mokslo ir informacinių technologijų taikymo praktines problemas įvairiose dalykinėse srityse. Studentai baigę šią studijų programą išmano programinės įrangos gyvavimo ciklo procesus, turi bendravimo, projektų valdymo, darbo komandoje ir kitų perkeliamųjų įgūdžių.

Specializacijos

  • išmaniųjų sistemų kūrimas
  • programų sistemų kūrimas

Kur dirba absolventai?

Baigus informatikos studijų programą, atsiveria plačios karjeros galimybės – galėsite tapti informatikos specialistais, programuotojais, programų sistemų analitikais ir projektuotojais, IT konsultantais; dirbti programinės įrangos gamybos ir leidybos, informacinių paslaugų kūrimo, priežiūros ir aptarnavimo bei kitose informacinių technologijų paslaugų – finansų, draudimo, bankininkystės e-paslaugų kūrimo ir valdymo srityse. Taip pat karjeros galėsite siekti įvairiose valstybinėse ir privačiose įmonėse: AB TEO LT, „Barclays TC Ltd.“, AB „Swedbank“, AB „Klaipėdos nafta“, UAB „Philip Morris Lietuva“, UAB „Omega technology“, UAB „Profis“, UAB „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“, UAB „Balco LTD“, UAB ,,IT Uostas“, UAB „Creative Partner“, UAB ,,Solutera“.

Techninių informacinių sistemų inžinerija (2 metai)

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Informatikos ir statistikos katedroje vykdomoss Bakalauro – Informatikos ir Informatikos inžinerijos bei Magistrantūros – Techninių informacinių sistemų inžinerijos studijos. Visos studijų programos jau eilę metų Studijų ir kokybės vertinimo centro tarptautinių ekspertų įvertinamos aukščiausiais balais maksimaliam terminui.

Informatikos ir Informatikos inžinerijos studijų programoms suteiktas prestižinis kokybės ženklas Investor Spotlight. Juo pažymima, kad šių sričių studijų programos – kokybiškos ir atitinka verslo poreikius, o absolventai turi didžiulę paklausą darbo rinkoje.

KU paruošti Informatikos mokslų specialistai yra itin paklausūs darbo rinkoje, todėl didžioji dalis studentų sėkmingai pradeda darbinę karjerą dar studijų metu. Vidutiniškai daugiau nei 90% baigusių Informatikos inžinerijos specialybę studentų įsidarbina pagal specialybę.

Įmonės, kuriose dirba absolventai: Qualcomm Inc., AB Lietuvos geležinkeliai, AB Klaipėdos nafta, UAB Flinke folk, Byhiras Limited, UAB Vėjo projektai, UAB Electric Transport Systems, AB Telia LT, UAB Koris, EIT sprendimai, Baltneta, UAB Whatagraph, UAB Inotecha, UAB Vakarų medienos grupė, UAB NEO Group, UAB NFQ Technologies, UAB Algoritmų sistemos,  AB SEB Bankas, UAB Philip Morris Lietuva ir kt.

Studijų metu studentai gali pasirinkit kurią užsienio kalbą mokysis: anglų, vokiečių, prancūzų, rusų. Visos išvardintos kalbos mokomos B2 lygiu. Studentai taip pat gali studijuoti ir gilinti anglų kalbos žinias universiteto organizuojamuose papildomuose kursuose, skirtuose pasiruošti IELTS, TOEFL egzaminams. Tai pat, universitete veikia Lituanistikos ir užsienio kalbų centras, kuriame studentai gali papildomai studijuoti, Anglų, Švedų, Vokiečių, Ispanų, Norvegų, Rusų kalbų. Gretimoje Informatikos studijų kryptyje nuo 2018 m. studijos vykdomos ir anglų kalbomis. Anglų kalba studijuojančių studentų grupėje pagrindinę dalį studentų sudaro iš užsienio šalių atvykę studentai (Latvija, Ukraina, Indija, Rusija, Rumunija, Bangladešas, Nigerija), todėl yra galimybė ir studentams dalį dalykų studijuoti anglų kalba. Vykdomas nuolatinis bendradarbiavimas su užsienio partneriais per Erasmus+ ir kitas programas, kai užsienio dėstytojai atvyksta skaityti paskaitų. Studentai skatinami naudotis mobilumo programomis ir vykti pastudijuoti užsienio universitetuose. Nuo 2019 metų Klaipėdos universitetas, kartu su dar penkiomis Europos aukštosiomis mokyklomis partnerėmis, priklauso pažangiam ir ambicingam konsorciumui „EU-CONEXUS“ („European University for Smart Urban Coastal Sustainability“ – liet. „Europos universitetas išmanių pakrančių miestų tvariai plėtrai“). Konsorciume dalyvausja La Rošelio, Atėnų, Valencijos, Zadaro ir Bukarešto miestų universitetai. Visas šias institucijas jungia Europos geografinis regionas, daugiausiai dėmesio skiriantis urbanizuotų pakrančių tvarumui, skaitmenizacijai, mėlynajam augimui. Priklausymas Europos universitetui reiškia naujas galimybes tiek studentams, tiek akademiniams darbuotojams: bus kuriamos naujos tarpdalykinės ir tarptautinės studijų programos, nauji mobilumo modeliai, bendros skaitmeninės bibliotekos, išmanaus universitetinio miestelio idėja, stiprinami moksliniai tyrimai. Sukūrus Europos universitetų sąjungas taip pat bus gerinama Europos aukštojo mokslo kokybė ir didinamas jo patrauklumas, plečiamas tarptautiškumas, stiprinama Europos pilietybė – augs studentų ir dėstytojų judumas Europoje.

Socialiniai partneriai yra Informatikos mokslų studijų programų priežiūros grupės nariai ir reguliariai dalyvauja programos struktūros ir numatomų studijų rezultatų atnaujinimo darbuose, bei programos akreditacijoje SKVC. Dalis dėstytojų yra kviestiniai dėstytojai iš įmonių – UAB Flinke folk, UAB Inotecha, UAB Visma Lietuva, UAB Omega technology ir kt., todėl bendradarbiavimas yra betarpiškas. Taip pat, katedroje vyksta nuolatinis bendradarbiavimas su verslo bei pramonės atstovais, vykdant ūkiskaitinius bei ES finansuojamus mokslinius ir eksperimentinės veiklos darbus, kuriuose įtraukiami ir studentai. Socialinių partnerių atstovai kviečiami pristatyti savo veiklą studentams. Su darbdaviais aptariamos studentų atliekančių praktiką įmonėje kursinių bei baigiamųjų darbų temos, tad studentų baigiamųjų darbų temos dažniausiai būna susijusios su įmonės veikla.

Calendar

<< Jul 2020 >>
MTWTFSS
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Upcoming events

„Inžinierių dienos” tampa „e-Engineering Days 2020″!

Rugsėjo 30 – spalio 2 d. konferencija „Transport Means 2020“„Inžinierių dienos” tampa „e-Engineering Days 2020″!

Rugsėjo 30 – spalio 2 d. konferencija „Transport Means 2020“„Inžinierių dienos” tampa „e-Engineering Days 2020″!

Rugsėjo 30 – spalio 2 d. konferencija „Transport Means 2020“„Inžinierių dienos” tampa „e-Engineering Days 2020″!

Rugsėjo 30 – spalio 2 d. konferencija „Transport Means 2020“Birželio 19 d. kompleksinių tiriamųjų darbų „SUSISIEKIMO TARP KLAIPĖDOS IR KURŠIŲ NERIJOS SPRENDIMAI“ pristatymas

„Inžinierių dienos” tampa „e-Engineering Days 2020″!

Rugsėjo 30 – spalio 2 d. konferencija „Transport Means 2020“„Inžinierių dienos” tampa „e-Engineering Days 2020″!

Rugsėjo 30 – spalio 2 d. konferencija „Transport Means 2020“„Inžinierių dienos” tampa „e-Engineering Days 2020″!

Rugsėjo 30 – spalio 2 d. konferencija „Transport Means 2020“„Inžinierių dienos” tampa „e-Engineering Days 2020″!

Rugsėjo 30 – spalio 2 d. konferencija „Transport Means 2020“KLAIPĖDOS UNIVERSITETO DIPLOMŲ TEIKIMO ŠVENTĖ !!!

„Inžinierių dienos” tampa „e-Engineering Days 2020″!

Rugsėjo 30 – spalio 2 d. konferencija „Transport Means 2020“„Inžinierių dienos” tampa „e-Engineering Days 2020″!

Rugsėjo 30 – spalio 2 d. konferencija „Transport Means 2020“„Inžinierių dienos” tampa „e-Engineering Days 2020″!

Rugsėjo 30 – spalio 2 d. konferencija „Transport Means 2020“„Inžinierių dienos” tampa „e-Engineering Days 2020″!

Rugsėjo 30 – spalio 2 d. konferencija „Transport Means 2020“Birželio 19 d. kompleksinių tiriamųjų darbų „SUSISIEKIMO TARP KLAIPĖDOS IR KURŠIŲ NERIJOS SPRENDIMAI“ pristatymas

„Inžinierių dienos” tampa „e-Engineering Days 2020″!

Rugsėjo 30 – spalio 2 d. konferencija „Transport Means 2020“„Inžinierių dienos” tampa „e-Engineering Days 2020″!

Rugsėjo 30 – spalio 2 d. konferencija „Transport Means 2020“„Inžinierių dienos” tampa „e-Engineering Days 2020″!

Rugsėjo 30 – spalio 2 d. konferencija „Transport Means 2020“„Inžinierių dienos” tampa „e-Engineering Days 2020″!

Rugsėjo 30 – spalio 2 d. konferencija „Transport Means 2020“

Information for students

Studies Admission Research Courses Scholarships