LT   |   EN      Mano KU   |   
Centrinės Azijos šalys itin domisi studijomis Baltijos regione

Š.m. gruodžio 14 dienomis fakulteto prodekanė Rasa Viederytė dalyvavo Rygoje vykusiame tarptautiniame forume „Baltijos ir Centrinės Azijos šalių bendradarbiavimas aukštojo mokslo plėtrai“.

Renginio metu Latvijos Švietimo ir mokslo minsterijos atstovai pristatė Latvijos švietimo ir mokslo sistemą, išskyrė pagrindines sumanios specializacijos kryptis ir aukštojo mokslo plėtros gaires, pabrėžė bendradarbiavimo su Centrinės Azijos šalimis svarbą ir pakvietė visas tris Baltijos šalis plėtoti glaudų bendradarbiavimą aukštojo mokslo srityje su šiomis Centrinės Azijos šalimis: Kazachstanu, Uzbekistanu, Tadžikistanu, Kirgistanu ir Turkmėnistanu.

Forumo pranešėjai atkreipė dėmesį į Latviją ne vien kaip į kaip populiariausią Europos Sąjungos šalį Centrinės Azijos interesantams, norintiems studijuoti Europoje, bet ir kaip valstybę, sukūrusią aiškią sistemą ir palaikančią bei skatinančią bendradarbiavimą su šiomis Azijos šalimis, ypač su Kazachstanu ir Uzbekistanu. Latvijos universitetas yra įkūręs net filialą Uzbekistane, Ferganijos mieste, ir užtikrina ten studijų procesą bei vysto mokslą IT, biotechnologijų ir kt.technologijų tematikose.

Forume buvo pristatyti pagrindiniai Latvijos vykdomi bendradarbiavimo su Centrinės Azijos šalimis projektai ir formos. Atkreiptas dėmesys į „Erasmus“ programos galimybes, „Joint master“, Tempus“, „Jean Monnet Programme“ ir kitas programas, kurios suteikia galimybių ir užtikrina finansavimą, reikalingą sklandžiam bendradarbiavimui. Latvijos atstovai taip pat pakomentavo nacionalinių Latvijos stipendijų sistemą ir pakvietė tiek Azijos šalių atstovus, tiek Estijos ir Lietuvos dalyvius aplikuoti ir gauti stipendijas visų trijų pakopų studijoms bei mokslininkų ir dėstytojų vizitams.

Vykusių diskusijų suformuotose darbo grupėse metu buvo išskirti ir pasiūlyti šie svarbūs bendradarbiavimui dalykai: (1) pradėti bendradarbiavimą nuo paprasčiausios programos „Staff Mobility“, kurioje dalyvautų mokslininkai ir dėstytojai; (2) pasiūlyti būsimiems studentams intensyvesnius paruošiamuosius anglų kalbos kursus arba pakviesti juos į vasaros stovyklas, ypač jei baiminamasi dėl studento anglų kalbos lygio; (3) Baltijos šalims glaudžiau bendradarbiauti, siekiant pritraukti būsimus studentus iš Centrinės Azijos, keistis patirtimis; (4) esant galimybei, pasirūpinti, kad paraiškos pateikimas vizai gauti nekainuotų (taip yra Vakarų Europos šalyse) bei tarpininkauti, kad vizai paraišką galima būtų pateikti nuotoliniu būdu, elektroninėmis priemonėmis (tokia praktika jau irgi po truputį formuojasi); (5) ERASMUS programos biudžetą padidinti dvigubai, kad galima būtų užtikrinti efektyvų ir tvarų bendradarbiavimą; supaptastinti projektų dokumentacijos paketą; (6) vykti į studijų muges Centrinės Azijos šalyse, vykti į universitetus ir mokyklas ir ten pristatyti studijų Baltijos šalyse galimybes. Buvo aptarta ir bendradarbiavimo nauda, taipogi iššūkiai ir pagrindiniai trukdžiai.

Renginyje buvo užsiminta, jog Centrinės Azijos šalyse susidomėjimas Baltijos šalimis itin auga; artimiausiu metu studentų iš Kazachstano skaičius Europos šalyse padvigubės. Vyriausybės siekia stipendijomis paskatinti vykti studijuoti į užsienio šalis ir po studijų grįžti bei kurti gerovę savo šalyse.

Forumą organizavo Latvijos Švietimo ir mokslo ministerija. Forume dalyavo Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Centrinės Azijos šalių universitetų bei tematinių centrų atstovai.

Kalendorius

<< Lap 2020 >>
PATKPŠS
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Artėjantys renginiai

Studijos Mokslas Paslaugos Kursai