LT   |   EN      Mano KU   |   
Tarptautinė konferencija „Visuomenės gerovė, dirbtinis intelektas ir etiniai iššūkiai“
Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 15/06/2020 - 16/06/2020
00:00

Location
Sveikatos mokslų fakultetas

Categories No Categories


Kviečiame registruotis ir dalyvauti tarptautinėje konferencijoje “Visuomenės gerovė, dirbtinis intelektas ir etiniai iššūkiai”, kuri vyks 2020 m. birželio 15-16 d. Klaipėdos universitete, Sveikatos mokslų fakultete (Herkaus Manto 84, Klaipėda). Pranešimų santraukas prašome siųsti iki 2020 m. balandžio 15 d.

Partneris: Vertybių ir filosofijos mokslinių tyrimų centras Vašingtonas, JAV

Internetinis puslapis: www.crvp.org

Registracija: https://www.ku.lt/svmf/international-conference-wellbeing-artificial-intelligence-and-the-ethical-challenges/

Pateikta konferencijos tematika tarytum apibrėžia, kad visuomenės gerovę lemia mokslas. Tačiau, kad modernizacijos ir globalizacijos sąlygomis pasaulis būtų saugus, mokslo ir technologijų plėtra turi būti grindžiama etinėmis normomis ir principais. Šiandien mes susiduriame su milžiniškomis etinėmis problemomis, kurias kelia šiuolaikinės technologijos, ypač dirbtinis intelektas (DI). Šiuolaikinių technologijų ir DI taikymas medicinoje yra ne tik pagrįstas technikomis ir įgūdžiais, bet ir, kas dar svarbiau, žiniomis iš kognityvinės psichologijos, neurologijos, genetikos, filosofijos, kalbotyros, matematikos, logikos, komunikacijos ir t. t. Šiuolaikinių technologijų ir DI taikymas paprastai yra reglamentuojami šalies įstatymais, remiantis moksliniais duomenimis. Priimant tokius įstatymus taip pat turėtų būti atsižvelgiama į tradicijas, religiją bei kultūros paveldą. Su egzistencinių problemų sprendimu susiję tarpdisciplininiai tyrimai ir technologinė pažanga gali pakeisti žmonių požiūrį į mediciną ir sveikatos priežiūrą bei iškelti klausimus apie intervencijos į asmeninį ir viešąjį gyvenimą ribas.

Diskusijų temos:

  1. Biotechnologijos ir bioetika;
  2. Humanizmas versus transhumanizmą.
  3. Dirbtinis intelektas sveikatos priežiūros srityje.
  4. Etika ir dirbtinis intelektas globaliai sveikatai.
  5. Bioetiniai genetinio profiliavimo ir inžinerijos klausimai.
  6. Žmonės kaip biomedicinos tyrimų objektai.
  7. Alternatyvios medicinos problemos.
  8. Visuomenės ir asmens sveikatos priežiūros technologijos.
  9. Žmogaus sąžinė versus dirbtinis intelektas.
  10. Neuromokslų ir smegenų tyrimų filosofinė refleksija.

Mokslinis komitetas:

Prof. habil. dr. Dalia Marija Stančienė (KU, Lietuva Lithuania), prof. dr. Leta Dromantienė (KU, Lietuva), prof. dr. Arvydas Martinkėnas (KU, Lietuva), doc. dr. Alona Rauckienė-Michaelsson (KU, Lietuva), prof .dr. Gintautas Vyšniauskas (KU, Lietuva), dr. Hu Yeping (RVP, USA), prof. dr. Charles Taylor (RVP, JAV)

Organizacinis komitetas:

Roma Urbonienė (KU, Lietuva), Andrejus Larionovas (KU, Lietuva), Dainius Aponkus (KU, Lietuva)

Renginyje gali būti fotografuojama ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, bei šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.