LT   |   EN      Mano KU   |   
Tarptautinė konferencija „Creativity for life“
Loading Map....

Date/Time
Date(s) - 17/11/2017
09:00 - 16:30

Location
Klaipėdos piliavietės Rytinės kurtinos salė

Categories


Klaipėdos miesto savivaldybė kartu su viešąja įstaiga „Klaipėdos šventės“ 2017 m. lapkričio 17 d. kviečia į tarptautinę konferenciją „Creativity for Life“. Konferencija yra programos „Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė 2017“ dalis.

Konferencijos tikslas – aptarti kūrybiškumo svarbą ir jo įtaką bendruomenės nariui ir visai bendruomenei. Konferencijos metu bus pristatytos skirtingų Europos ir ypač Skandinavijos šalių nacionalinės programos, skirtos kultūriniam ar kūrybiniam ugdymui, bendradarbiavimui su mokyklomis ir bendruomenėmis, aptartos jos narių įsitraukimo į naujų erdvių kūrimą galimybės, pasidalinta žiniomis ir gerąja kolegų patirtimi apie pasiektus esminius pokyčius šioje srityje.

Klaipėda yra trečiasis pagal dydį Lietuvos miestas, vienintelis šalies uostamiestis ir statistiškai jauniausias miestas pagal gyventojų amžiaus vidurkį. Garsėjanti savo kultūriniu potencialu miesto bendruomenė, deja, stokoja visavertės kūrybiškumo sampratos kasdieniame gyvenime. Konferencijoje siekiama pabrėžti, kad nėra tik aktyvių profesionalių kūrėjų ar pasyvių stebėtojų. Visi dalyvauja kūrybiniame procese: ir vaikai, ir pagyvenę žmonės, ir menininkai, ir meno nepažinusieji, ir dirbantieji, ir socialiai remtini, neįgalieji ir pabėgėliai… Antra vertus, menininkai yra empatiškiausia visuomenės socialinė grupė, turinti gebėjimą įsijausti į kitokį ir sugebėjimą tą ryšį ištransliuoti autentiškais būdais. Menininkas kaip socialinis mediumas, visuomeninis lyderis, savo idėjomis gali užkrėsti kitus ir drauge pasiekti bendrų tikslų. Galiausiai itin svarbu susipažinti su kūrybinėmis praktikomis, orientuotomis į nusistovėjusio mokymosi proceso pokyčius, ugdant moksleivių ir mokytojų kūrybiškumą. Nes vaikai, kurie jau vaikystėje pažino kultūrą ir (arba) dalyvauja joje nuo mažumės, auga potencialūs kultūros vartotojai.

Konferencijos metu aktualiais kūrybiškumo ugdymo politikos ir vadybos klausimais, tarptautine ir vietine patirtimi dalinsis nacionalinių ir regioninių programų atstovai, įvairių projektų rengėjai: June Mariann Breivik  (Norvegija), Aija Tūna (Latvija), Stine Keiding ir Cecilia de Jong Jespersen (Danija), Sandra Zaidova ir Milda Laužikaitė (Lietuva), Eugenijus Kaminskis (Lietuva), prof. Rob Kesseler (Didžioji Britanija), Karen Thastum (Danija) ir kt.

Konferencijoje dalyvauti kviečiami nepriklausomi kultūros operatoriai, kultūros politikai ir praktikai, švietimo sektoriaus atstovai, regioninės ir vietos savivaldos atstovai, kūrybinių industrijų kūrėjai ir menininkai, plačioji visuomenė.

Dalyvavimas nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija iki lapkričio 13 d. elektroniniu paštu ruta@kulturosuostas.lt. Laiške nurodykite savo vardą, pavardę, organizaciją bei miestą kuriam atstovaujate, kontaktinį telefono numerį. Esant būtinybei, galime atsiųsti oficialų iškvietimą.

Kontaktai:

Rūta Steponavičienė / projektų koordinatorė / VšĮ „Klaipėdos šventės“ / Tel.: +370 68548488  / E-mail: ruta@kulturosuostas.lt
Goda Giedraitytė / projektų vadovė / VšĮ „Klaipėdos šventės“ / Tel.: + 370 615 31052 / E-mail: goda@jurossvente.lt

 

PROGRAMA