LT   |   EN      Mano KU   |   
Seminaras apie lyčių lygybę jūros moksle ir technologijose
Loading Map....

Date/Time
Date(s) - 14/05/2019
09:00 - 12:00

Location
Jūros tyrimų institutas

Categories


2019 m. gegužės 14 d. Klaipėdos universiteto (KU) Jūros tyrimų institute vyks tarptautinis seminaras, kuriame bus analizuojama lyčių lygybės padėtis Baltijos šalių  jūros tyrimų institucijose.

Lygios lyčių galimybės moksle aktualios keliais aspektais. Pirma,  mažinant mokslininkių „nubyrėjimą“ po disertacijos gynimo, ypač ryškiai pasireiškiantį profesorių ir vyriausių mokslo darbuotojų pozicijose. Mokslas praranda potencialą, nes mergaitės mokosi geriau mokykloje ir universitete ir į doktorantūrą jų įstoja daugiau,  0 aukščiausiose mokslo karjeros pozicijose jų lieka mažuma. Tai aukščiausios kvalifikacijos žmogiškųjų išteklių švaistymas, kuris gali būti sustabdytas įgyvendinant visai nesudėtingas priemones.

Antra, įvairūs tyrimai ir eksperimentai orientuoti į tai, kaip sureaguos standartinis vyriškos lyties atstovas. Dažniausiai neatsižvelgiama nei į fizinius duomenis, nei hormonų sistemos skirtumus. Eksperimentai turi būti planuojami ir vykdomi atsižvelgiant į lyčių skirtumus.

Trečia, trūkstant kvalifikuotos darbo jėgos ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, XXI amžiaus merginų profesinės karjeros pasirinkimą tebelemia socialiniai lyčių stereotipai. Darželyje, mokykloje ir visoje visuomenėje tebevyrauja požiūris, kad mokslininkas, profesorius – tai pagyvenęs vyras, o inžinieriaus darbas yra purvinas, sudėtingas ir pavojingas.

Seminare dalyvaus Vokietijos, Švedijos, Suomijos, Estijos ir Lietuvos atstovai, kurie pasidalins gerąja patirtimi rengiant ar  atnaujinant institucinius lyčių lygybės planus, kalbės apie iškylančių problemų sprendimą  juos įgyvendinant. Baltijos jūros šalių įdirbis yra skirtingas: jei Švedijos ir Suomijos jūros mokslo institucijos lyčių lygybę puoselėja ne pirmą dešimtmetį, tai Lietuvos ir Estijos jūros moksle Lyčių lygybės įgyvendinimo veiksmų planai pirmą kartą parengti tik 2018 metais.

Daugiau informacijos: „Lyčių lygybės įgyvendinimo veiksmų planas 2018–2023 metams“.

Renginio vieta: KU Jūros tyrimų institutas, Universiteto alėja 17, 92294 Klaipėda. Pradžia: 9 val.