LT   |   EN      Mano KU   |   
Pirmojo pasaulinio karo pabaigos šimtmečiui skirti renginiai Kaune
Loading Map....

Date/Time
Date(s) - 08/11/2018 - 09/11/2018
16:00 - 19:00

Location
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus

Categories


Lapkričio 11-ąją šiais metais sukanka šimtas metų nuo simbolinio Pirmojo pasaulinio karo pabaigos įvykio – Kompjeno paliaubų. Ką pakeitė šis karas? Kokį poveikį turėjo visuomenei? Ar tikrai karas Lietuvoje buvo pamirštas, o jo patirtys užgožtos vėlesnių kovų dėl nepriklausomybės?

Šie klausimai keliami 2018 m. Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute parengtoje knygoje „Didysis karas visuomenėje ir kultūroje: Lietuva ir Rytų Prūsija“ (autoriai: Vasilijus Safronovas, Vytautas Jokubauskas, Vygantas Vareikis ir Hektoras Vitkus). Lietuvos istoriografijoje tai pirmas tokio masto tyrimas apie Pirmojo pasaulinio karo socialinį ir kultūrinį poveikį. Perkeldama skaitytoją į laikotarpį prieš 1939–1940 metus, knyga atskleidžia, kaip Pirmasis pasaulinis karas buvo patirtas ir kaip vėliau sureikšmintas dviejose kaimyninėse visuomenėse: Lietuvoje ir Rytų Prūsijoje. Pasirinkus tyrinėti šiuodu regionus, bandyta spręsti platesnį klausimą: kiek pagrįstas Europos žemyno dalijimas į tą dalį, kurioje Pirmasis pasaulinis karas tarpukariu buvo atmenamas, ir tą, kurioje jis esą buvo pamirštas.

Maloniai kviečiame į knygos sutiktuvių renginius Kaune:

Lapkričio 8 d., ketvirtadienį, 16:00 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje (K. Donelaičio g. 64, Kaunas) vyks knygos pristatymas. Apie knygoje atskleistas naujoves kalbės jos autoriai, Klaipėdos universiteto istorikai: Vasilijus Safronovas, Vytautas Jokubauskas, Vygantas Vareikis ir Hektoras Vitkus.

Lapkričio 9 d., penktadienį, 16:00 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25, Kaunas) vyks diskusija, skirta knygos sutikimui ir Pirmojo pasaulinio karo pabaigos šimtmečiui. Diskusijoje dalyvaus knygos bendraautoriai Vasilijus Safronovas ir Vygantas Vareikis, o taip pat Andrzej Pukszto, Kęstas Raškauskas, Tomasz Blaszczak ir Egidijus Aleksandravičius.