LT   |   EN      Mano KU   |   
KU filosofai kviečia UNESCO Pasaulinę filosofijos dieną paminėti filosofijos gurmanams duris atvėrusioje FiloCafé
Loading Map....

Date/Time
Date(s) - 16/11/2017
19:00 - 20:00

Location
kavinė „Klaipėdos senamiestis“, Menininkų kiemelis

Categories


Maloniai kviečiame Klaipėdos universiteto bendruomenę UNESCO skelbiamos Pasaulinės filosofijos dienos proga – lapkričio 16 d. 19.00 val. užsukti į filosofijos gurmanams duris atvėrusią FiloCafé (kavinė „Klaipėdos senamiestis“, Menininkų kiemelis, Daržų g. 10/Bažnyčių g. 4) – filosofinių diskusijų klubą ir drauge su Klaipėdos universiteto filosofais, studentais bei miesto bendruomene pasimėgauti subtilaus skonio filosofine diskusija!

Šio susitikimo FiloCafé meniu: ar egzistuoja „neatremiamas“ filosofinis argumentas? Ar mokslas ir loginis argumentavimas yra pakankamas mūsų turimos tiesos apie pasaulį pagrindas? Visi moksliniai tyrimai turi remtis įsitikinimu, jog šiame pasaulyje egzistuoja objektyvi realybė, kuri gali būti atrasta ir įrodyta. Tiesa tokiu atveju yra fakto ar tikrovės atitikimas, kitaip sakant, teiginys, kuris yra įrodytas arba priimtas kaip teisingas. Kokia tokiu atveju metafizikos, meno, religijos ir kt. prieigų prie tikrovės reikšmė? Galbūt menininkų tikrovės patyrimas, paremtas širdies, o ne proto logika, yra pakankamas tiesos apie pasaulį pagrindas? Kas svarbiau: proto ar širdies logika?

Filosofinės virtuvės šefas: filosofas, prof. dr. Aldis Gedutis.

FiloCafé organizatoriai: Filosofijos ir kultūrologijos katedra bei šiuo metu steigiama jaunų, talentingų Klaipėdos kultūrinių industrijų kūrėjų, medijų filosofų ir menininkų asociacija „Mediėdros“.

Laukiame visų pasiilgusių filosofinės virtuvės!