fbpx Klaipėdos universitetas
LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos kultūros bendruomenės forumas
Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 21/05/2019
17:00 - 19:00

Categories


2019 m. gegužės 21 d. 17:00 Klaipėdos kultūrų komunikacijos centras

Universitetas ir miesto kultūros politika: tarp deklaratyvių lozungų, adekvačių lūkesčių ir organizacinių sprendimų

2017-2018 m. įvairiuose renginiuose, kur svarstytos aukštojo mokslo perspektyvos uostamiestyje, neretai buvo išsakoma kritika, kad universitetai yra nutolę nuo kultūrinių procesų mieste, netenkina kultūros sektoriaus poreikių, studentija yra abejinga ir pasyvi kultūros lauke, o pačios aukštojo mokslo institucijos stagnuoja.

Klaipėdos varžytuvės su Kaunu dėl Europos kultūros sostinės bei Klaipėdos kultūros strategijos 2017-2030 m. kūrimas lyg ir suartino akademinę bendruomenę su kuriančiais miesto kultūrą. Bet, atslūgus deklaratyvių kalbų etapui, studentų skaičius kultūros ir meno programose ir toliau mažėjo, kai kurios programos išnyko iš universitetinių studijų, o Klaipėdos universiteto taryba Menų fakultetą, kaip nepakeliamą finansinę naštą, perdavė Lietuvos teatro ir muzikos akademijai.

Klaipėdos kultūros strategijoje 2017-2030 m. numatytas gan svarbus vaidmuo aukštojo mokslo sektoriui, tačiau ilgalaikės universitetų ir kolegijų pozicijos miesto kultūros atžvilgiu galime pasigesti. Ji gal ir yra, tačiau fragmentuotoje ir sparčiai kintančioje informacinėje terpėje neretai lieka užgožta.

Klaipėdos kultūros bendruomenė kviečia miesto politikus, kultūros kūrėjus, aukštųjų mokyklų vadovus ir studentiją į diskusiją apie miesto kultūrą, jos politiką ir mokslo institucijų vaidmenį:

  • Kokios yra KU, LTMA, LCC, VDA ir uostamiesčio kolegijų strateginės perspektyvos plėtoti kultūros ir meno programas? Kokie kuriami scenarijai ir kaip juos ketinama įgyvendinti? Kaip aukštosios mokyklos mato savo santykį su miesto kultūra ir kūrėjais?
  • Ar Klaipėdai reikalingi humanitarai?
  • Ko tikisi Klaipėdos kultūros kūrėjai iš akademinės bendruomenės ir studentijos? Kaip paviešinti kultūros kūrėjų poreikius studijų atžvilgiu ir įtraukti juos į studijų procesą?
  • Kaip mokslo institucijos gali padėti įgyvendinti strateginius miesto kultūros siekius ir projektus, pvz., Jūros g. 1 komplekso įveiklinimas, bendras Medijų centro kūrimas, miesto renginių organizavimas, projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ įgyvendinimas?
  • Kaip skatinti kūrybinių industrijų suartėjimą – technologinių inovacijų ir meninių sprendinių sanglaudą? Kuo menai gali būti naudingi mokslininkams ir vice versus?

***

Kviečiame pasidalinti savo lūkesčiais ir sprendiniais, nes priekaištai, kad ir kokią pozityvią psichoterapinę funkciją beturėtų, neretai tampa tik užsiciklinusiu ritualiniu bambėjimu.