LT   |   EN      Mano KU   |   
Atviros restauratorių dirbtuvės
Loading Map....

Date/Time
Date(s) - 22/09/2019
12:00 - 15:00

Location
Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas

Categories


Atviros restauratorių dirbtuvės: „Nuo Mizkaus bačkų iki asmeninių daiktų“ kviečia miestiečius susipažinti su Klaipėdos universiteto archeologų ir restauratorių vykdomais medinių silkių statinių konservavimo darbais. Taip pat savo akimis pamatyti kaip restauruojami meniniai baldai, senovinės monetos, tekstilės gaminiai, popierius, archeologinė mediena. Tai puiki proga susipažinti su ypatinga restauratoriaus profesija, kurios misija saugoti mūsų paveldą.

Renginio metu galėsite restauratoriams uždavinėti klausimus, laisvai bendrauti, pamatysite kokios medžiagos naudojamos paveldui svarbiems objektams konservuoti ir restauruoti.

Atsineškite savo nedidelius (metalinius, medinius, popierinius, medžiaginius) daiktus, ar jų nuotraukas, kurie prašosi pagalbos, pabandysime atsakyti į Jums rūpimus klausimus.

Meninių dirbinių, paveldo objektų, bei daiktų restauravimas prisideda prie aplinkos taršos mažinimo, tvarios aplinkos skatinimo, senųjų amatų išsaugojimo. Apie tokią aktualią temą pakvietėme pakalbėti menininkę, Jurgą Sutkutę, kuri eilę metų rengia Klaipėdos mados savaitės šventę. Tvari mada – utopinė idėja, ar reali mados ateitis? Ji pasidalins savo mintimis ir pastebėjimais kaip atrodo šių dienų mados industrija, vartotojiškumas. Ar iš tiesų šiuo metu vyksta visuomenėje lūžis, kai vis labiau atsigręžiame į praeitį, į tvarią aplinką į paveldo išsaugojimo aktualumą?
Su džiaugsmu prisidedame ir prie šiomis dienomis visoje Lietuvoje vykstančių Europos paveldo dienų!

Renginyje bendrausime su
„Silkės kelias“ savanorėmis:
Archeologinių radinių restauratore – Asta Vasiliauskaite
Meninių baldų restauratore – Akvile Poškiene
Projekto bičiuliais:
Tekstilės restauratore – Ernesta Valkiūniene
Šilutės Hugo Šojaus muziejaus dokumentų restauratore – Natalija Kučinskaja
Menininke, dizainere, FASHION WEEK KLAIPĖDA prodiusere – Jurga Sutkute
Apie projekto idėją trumpai mintimis pasidalins Universiteto archeologė dr. Raimonda Nabažaitė

Renginyje veiks vaikams pritaikytas archeologijos kampelis. Tad mielais lauksime ir jūsų mažųjų.

Projekto rengėjai : Klaipėdos Universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas

Projekto partneriai: Šilutės Hugo Šojaus muziejus, Fashion Week Klaipėda

Renginys yra Klaipėdos miesto savivaldybės finansuojamo projekto „Silkės kelias (I) – nuo Mitzkaus bačkų iki asmeninių daiktų“ programos dalis (sritis jūrinė kultūra ir edukacija). Konservavimo projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Renginio vieta:
Klaipėdos universitetas, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas (namelis su bokšteliu ir laikrodžiu), Herkaus Manto g. 84

Renginio data:
Rugsėjo 22 d., 12 val.

Renginys nemokamas.