23-11-2020

Gerbiami Universiteto bendruomenės nariai,

2272. Toks užsikrėtusiųjų COVID-19 virusu skaičius per praėjusią parą užfiksuotas Lietuvoje. LR Statistikos departamento vertinimu, tai – didžiausias iki šiol nustatytas paros atvejų skaičius. Klaipėdos apskrityje sergamumo koronavirusu kreivė kol kas irgi tik kyla: per praėjusią parą regione nustatyti 241 užsikrėtimo atvejai. Paskutinių 14 dienų naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų Klaipėdoje ir toliau gerokai viršija šalies vidurkį

Vis prastėjanti epidemiologinė situacija visus mus verčia būti ypač budriais, atsakingais ir kitaip organizuoti savo gyvenimą bei darbines veiklas, kad išvengtume susirgimų sunkiai prognozuojamu virusu.

Reaguodamas į užkrato plitimo tempą, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas sudarė Patariamąją ekspertų tarybą rekomendacijoms bei siūlymams dėl COVID-19 ligos plitimo efektyvaus suvaldymo teikti. Į ją įtraukti ir Klaipėdos universiteto akademinės bendruomenės nariai, profesionalūs medikai ar mokslo darbuotojai, dirbantys visuomenės sveikatos tyrimų srityje.

Šiandien vykusiame pirmajame Ekspertų tarybos posėdyje aptarti svarbiausi koronaviruso suvaldymo Klaipėdos mieste klausimai. Rasti situaciją stabilizuojantys sprendimai dėl lovų sergantiesiems skaičiaus padidinimo. Tačiau mes, Ekspertų tarybos nariai iš akademinės bendruomenės, ypač norime akcentuoti visuomenės, t.y. visų mūsų švietimo ir atsakomybės klausimą: turime keisti mąstymą ir savo elgesį taip, kad lovų skaičiaus ligoninėse nebereikėtų didinti!

Tad kreipiuosi į jus, gerbiami kolegos, Universiteto bendruomenės nariai, darsyk ragindamas jus ir jūsų aplinkos žmones atidžiai klausyti epidemiologų rekomendacijų, kaip saugotis nuo nenuspėjamo viruso. Rekomenduoju (ir pats tai jau padariau) išmaniuosiuose telefonų įrenginiuose įsidiegti programėlę CORONA STOP LT. Jos tikslas įspėti apie žmones, viruso nešiotojus, kurie buvo ar yra netoliese. Ir kuo didesnis bus šios programėlės naudotojų skaičius, tuo patikimesnį įrankį suvaldyti  koronavirusui mes turėsime. Tad pasidalinkit šia žinute su savo šeimos nariais, artimaisiais bei draugais. Žinojimas mus gali apsaugoti!

Dar viena aktuali problema, kuriai spręsti reikia mūsų visų pagalbos – gydymo įstaigoms labai reikalingi savanoriai, galintys talkinti medikams slaugant vis didėjantį pacientų srautą. Buvę ar esami medikai, slaugytojai, visuomenės sveikatos specialistai, jaunuoliai, svajojantys apie medicinos studijas,- esate laukiami gydymo įstaigose. Tai laikas, kai kiekvienas galime padaryti daugiau nei įprasta.

Prieš akis – savaitgalis. Linkiu išminties neužsikrėsti sveikiesiems, stiprybės sergantiesiems!

Prof. dr. Artūras Razbadauskas

Rektorius

Nuorodos, iš kur galima parsisiųsti programėlę CORONA STOP LT

Android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=lt.nvsc.coronawarnapp

iPhone:

https://apps.apple.com/lt/app/korona-stop-lt/id1529105760

Daugiau informacijoshttps://koronastop.lrv.lt/programele