Savanorystė

Klaipėdos universitetas imasi iniciatyvos organizuodamas neatlygintiną savanorystę medicininėse įstaigose karantino metu. Šiuo metu yra svarbi bet kokia Jūsų pagalba. Norinčių prisidėti ir padėti prašome užsiregistruoti užpildant trumpą anketą, kurios dėka galėsime su Jumis susisiekti ir pranešti apie tolimesnę savanorystės eigą. Anketos formą rasite čia:

KU studentų iniciatyvos: savanorystė ligoninėse bei apsauginių kaukių gamyba

Dėl koronaviruso grėsmės šalyje įvestas karantinas, o medikų pečius užgulė didžiulis darbo krūvis ir taip reikalingų apsaugos priemonių stygius. Tad Klaipėdos universiteto (KU) studentai stoja į savanorių gretas sveikatos priežiūros įstaigose.  Jie jau pradėjo ir apsauginių daugkartinio naudojimo kaukių gamybą. Pasak uostamiesčio medikų, šie veiksmai – svari pagalba ir sveikintinas pavyzdys ypač įtemptu ir sudėtingu laikotarpiu. Patys studentai tikina jaučiantys tiek akademinės bendruomenės, tiek miestelėnų palaikymą. Norinčiųjų savanoriauti ar prisidėti prie kaukių gamybos skaičius auga.

Ligoninėje svanoriaujanti KU studentė: Didžiuojuosi galėdama pritaikyti žinias ir padėti.

Kaip kariai karo metu eina į mūšio lauką, taip Klaipėdos universiteto Slaugos studijų programos trečio kurso studentė Gintarė Gnedojutė stoja į pirmąsias fronto linijas. Būsima slaugytoja pandemijos metu savanoriauja Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL).

„Esu dėkinga Klaipėdos universitetui už žinias, medikams už darbą, o mamai – už moralines vertybes. Ši savanorystė –  tiek praktinių, tiek teorinių žinių bei žmogiškųjų vertybių patikrinimas“, – sako pilietiška studentė