Informacija dėl COVID-19

Klaipėdos universitetas, reaguodamas į Lietuvos Respublikos Vyriausybės dėl koronaviruso plitimo prevencijos priimtą nutarimą, atšaukia visus universiteto organizuojamus renginius iki rugsėjo 13 d. 

KARANTINAS pratęsiamas iki gegužės 31 dienos 24:00 valandos.

Rektoriaus kreipimasis

Susisiekite

Studentai, tiek darbuotojai raginami rūpimus klausimus pateikti el. paštu pagalba@ku.lt arba internetinio puslapio www.ku.lt apačioje esančioje klausimų formoje.

Telefonu

+370 46 398908

El. paštu

pagalba@ku.lt

Darbo valandos

Pirmadienis – penktadienis

8:00 – 16:30

Studentams

Nuotolinių studijų procesas naudojant nuotolinių studijų priemones KU organizuojamas nuo 2020 m. kovo 30 d. iki 2020 m. gegužės 29 d. Paskaitos bus vedamos naudojant video konferencijoms skirtas priemones (Big Blue Button, Zoom) paskaitų tvarkaraštyje nurodytu laiku, naudojant KU Virtualią mokymosi aplinką.

 • Karantino laikotarpiu bibliotekoje darbas skaityklose nutraukiamas.
 • Bibliotekos darbo laikas 8:30 – 17:00. Lankytojams privaloma laikytis asmens higienos reikalavimų, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Delspinigiai karantino laikotarpiu neskaičiuojami. Sekite informaciją Bibliotekos internetinėje svetainėje https://www.ku.lt/kub.
 • Botanikos sodo lankytojamslaikytis saugaus kontakto (ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp asmenų).
 • Meno kolektyvų veikla nebus vykdoma.
 • Svečiai į bendrabučius karantino laikotarpiu neįleidžiami.
 • 2020 m. vasaros darbų gynimo klausimas kol kas dar aptariamas. Svarstomos dvi galimybės: sudaryta galimybė darbus gintis nuotoliniu būdu; nukelti darbų gynimą
 • Antrąją įmokos už pavasario semestro studijas dalį reikia sumokėti iki balandžio 5 d.
 • Prašymai grąžinti studijų įmokas siunčiami Buhalterinės apskaitos skyriui el. paštu tuminiene@ku.lt

KU prasidėjo nuotolinis mokymas. Kad procesas vyktų sklandžiai ir nekiltų trikdžių, labai prašome prieš paskaitas išbandyti nuotolinio mokymo video sistemas.

Jei turite klausimų ar susiduriate su vienokia ar kitokia problema – pasikonsultuoti, kaip naudotis VMA ar BBB galite paštu pagalba@ku.lt. Tai bus daug greičiau ir efektyviau nei skambinti ITPC centro darbuotojams. Kadangi kreipiantis paštu pagalba@ku.lt galima matyti problemų/užklausų tendencijas, sekti jų sprendimo greitį, paskirti atsakingus asmenis ir t.t.

Taip pat primename, kad dėl pagalbos dirbant su Moodle sistema galite kreiptis ir savo fakultetuose į šiuos asmenis:


JTGMF M. Stripeikaitis mindaugas.stripeikaitis@ku.lt 8 46 39 86 98
BRIAI V. Safronovas safronovas@gmail.com 846 39 86 38
SvMF A. Skarbalienė aelita.skarbaliene@ku.lt 846 39 85 53

SHMF D. Jakulytė dalia.jakulyte@ku.lt 846 398 580
JTI A. Narščius, aleksas@apc.ku.lt 8 46 39 88 56

Linkime sklandaus darbo!

Darbuotojams

 • Visų padalinių dėstytojai gali dirbti nuotoliniu būdu, užtikrinant studentų konsultavimą el. paštu. Jeigu pedagoginių darbuotojų (laborantų, technikų, inžinierių, katedrų sekretorių ir pan.) funkcijos nuotoliniu būdu negali būti atliekamos, arba darbo funkcijos nevykstant studijoms tampa nereikalingos, tokiems darbuotojams galima prastova.
 • Fakultetų, institutų ir rektorato administracijai darbo organizavimą vykdyti užtikrinant nustatytas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmens apsaugos priemonėmis sąlygas (išlaikyti ne mažiau kaip 2 metrų atstumą tarp dirbančių darbuotojų, sumažinti galimybę patekti į darbo patalpas tretiesiems asmenims, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, pasirūpinti priemonėmis tinkamai rankų higienai ir dezinfekcijai).
 • Rekomenduojama padalinio vadovams sudaryti sąrašą darbuotojų, kurie turi mažamečių vaikų ir dėl to negali atlikti savo darbo funkcijas darbo vietoje, darbą organizuojant nuotoliniu būdu, jį tvirtinti ir pateikti personalo ir dokumentų valdymo skyriui.
 • Darbo metu nepriimti asmenų, turinčių gripo ar ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas).
 • Darbo dienomis Universiteto patalpos atidarytos 7-18 val.
 • Prašymai dėl darbo sąlygų pakeitimo, įdarbinimo, atleidimo, atostogų suteikimo, komandiruočių atšaukimas ir kt. siunčiami personalo ir dokumentų valdymo skyriui el. paštu mazrimiene@ku.lt
 • Prašymai dėl lėšų kompensavimo siunčiami el. paštu jurate.varpukauskiene@ku.lt 

Aktuali informacija

Darbuotojų saugos ir sveikatos, esant paskelbto karantino laikotarpiu potencialiai užsikrėtimo koronavirusu (covid-19) rizikai, taisyklės

„Reaguojame į Vyriausybės nutarimą ir imamės prevencinių priemonių. Tačiau kviečiu nepasiduoti panikai ir laikytis rekomendacijų. KU Sveikatos mokslų vyresniųjų kursų studentus, atliekančius praktiką Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) ir kitose sveikatos priežiūros įstaigose, raginame likti praktikos vietose, prisijungti prie medikų bendruomenės bei taip išreikšti savo, kaip būsimų medikų, pašaukimą ir pilietinę valią“, – sako KU prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Pasak KUL vadovo Vinso Janušonio, kineziterapijos, biomedicinos inžinerijos, radiologijos studentai, atlikdami praktiką, pagelbėtų slaugytojams pacientų priežiūrai (pacientų transportavimui, judėjimui, kitų  individualių poreikių tenkinimui, maisto dalinimui ir pan). Slaugos specialybės studentai galėtų dirbti tiesiogiai su slaugytoju, atliekant įvairias manipuliacijas, procedūras bei vykdant kitas slaugytojo funkcijas.

Psichologų rekomendacijos: kaip išgyventi karantiną/izoliaciją

Dėl plintančios koronaviruso infekcijos privalome likti karantine (izoliuotis). Visa tai turi įtakos mūsų vidiniams išgyvenimams – daugelis mūsų jaučia padidėjusį nerimo lygį. Nerimas – tai normalus žmogaus organizmo atsakas į grėsmę, tačiau kartais jis tampa per stiprus. Per stiprus nerimas arba pastovus buvimas parengties būsenoje silpnina mūsų imuninę sistemą.

Dalinamės gairėmis, kaip pasirūpinti savo psichologine gerove šiuo įtemptu laikotarpiu:

Skubi nemokama emocinė ir psichologinė pagalba

„Vilties linija“
116 123
Darbo laikas: visą parą
Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai

www.viltieslinija.lt