LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Renginiai

Klaipėdos universiteto botanikos sodas jau šeštus metus iš eilės organizuoja parodą „Puokštę mokytojui“, skirtą Mokytojų dienai.

 Šių metų tema „Balansas ir harmonija“ pasirinkta neatsitiktinai. Šiemet KU Botanikos sode sutvarkytoje Senvagės teritorijoje pradėta kurti Rytų sodų kolekcija. Čia per penkerius metus turėtų atsirasti harmonijos kampelis.

Kaip teigia KU Botanikos sodo koordinatorė A. Klimienė, Rytų sodai yra skirtingi. „Japonijos sodams būdingas minimalizmas, išpuoselėtas akmuo, Kinijoje — augalų ir akmenų suderinamumas. Taigi akmens, augalo ir erdvių skirtumai yra pagrindiniai. Tačiau bendras visų sodų bruožas išlieka harmonija“.

Harmonijos šiuo sunkiu laikotarpiu pasigendama ir kasdieniame gyvenime, ir mokyklose, todėl  šiemet Klaipėdos regiono mokyklų moksleiviams buvo pasiūlyta pasitelkus savo fantazija rasti savo puokštėje ar kompozicijoje mokytojui balansą ir harmoniją tarp gyvos ir negyvos gamtos.

Iki spalio 4 d. į sodą buvo nešamos kompozicijos. Vienose gyvos gėlės priderintos prie samanų žalumos, kitose skamba metalo, akmens ir augalų akordai, knygų ir medžių lapų sinergija.

Uostamiesčio moksleivių kūryba galima pasigrožėti KU Botanikos sodo atvirose erdvėse spalio 4- 11.