Sveiki atvykę į Klaipėdos universiteto Botanikos sodą!

Botanikos sodo naujiena - gamtos būrelis "Žalioji auditorija"

Nuo balandžio mėnesio KU botanikos sode pradėjome vesti neformaliojo švietimo programą „Žalioji auditorija“. Startavome su nedideliu būrelių moksleivių, kurie labai mielai įsitraukė į mūsų siūlomas veiklas gamtoje. Pagrindinis mūsų vedamo būrelio tikslas – pagilinti ir praplėsti gamtos pažinimo, botanikos žinias bei ugdyti ekologinį mąstymą. Vaikai žaisdami didaktinius žaidimus, eksperimentuodami, atlikdami įvairias užduotis ugdys komandinio darbo ir bendravimo įgūdžius. Užsiėmimai vyks KU botanikos sodo kolekcijose, bei planuojamos išvykos į Pajūrio regioninį parką. Susitinkame penktadieniais nuo 15 val. iki 17 val., balandžio – birželio mėnesiais. Laukiame visų mažųjų gamtos mylėtojų.

Daugiau informacijos tel. 846 398833 ir el. paštu botanikos.sodas@ku.lt

Kviečiame į atvelykio šventę universiteto bendruomenę

Popietė botanikos sode

Sausio 26 d. KU botanikos sode pradėjome seminarų ciklą sodininkams mėgėjams ir visiems, kuriems aktualios augalų auginimo, priežiūros ir estetiškos aplinkos tvarkymo klausimai. Seminarai vyks iki balandžio vidurio, juos ves mūsų sodo darbuotojai – specialistai ir kviestiniai savo sričių profesionalai.

Pirmasis  susitikimas „Augalų skiepijimas žiemą“ buvo naudingas ir pradedančiajam ir jau bandžiusiam skiepyti žmogui. Seminarą vedusi agronomė Aušra Lėlienė supažindino su įvairiais medžių skiepijimo ir perskiepijimo būdais.   Įdomiausi buvo praktinė seminaro dalis, kada kiekvienas dalyvis galėjo pasiskiepyti išsirinktos veislės vaismedį.

Džiaugiamės sėkmingai startavę ir laukiame naujų susitikimų kituose seminaruose.

Seminarų ciklas visiems sodininkams mėgėjams

KU Botanikos sodas

2017 m. Klaipėdos universiteto Botanikos sode organizuojamas seminarų ciklas sodininkams mėgėjams

Seminaro dalyvių skaičius – iki 20.

Seminaro kaina (1 dalyviui) – 10-15 Eur (su pietumis + 5 Eur)

 

 Data Pavadinimas Laikas * Lektorius Pastabos
2017.01.26 Augalų skiepijimas žiemos metu. Praktika 10.00-13.00 A. Lėlienė,  agronomė 15 eur
2017.02.02 Augalų apsauga 11.00–14.00 E. Survilienė, augalų apsaugos laboratorija 10 eur
Atidėtas dėl oro sąlygų Vaismedžių, vaiskrūmių ir dekoratyvių krūmų genėjimas. Praktika. 10.00-15.00 R. O. Žadeikienė 15 eur
2017.03.09 Rožių auginimas, priežiūra, veislės 10.00-13.00 A. Lėlienė,  agronomė, S. Lėlytė, specialistė 15 eur
2017.03.16 Sodybų aplinkos tvarkymas: augalų parinkimas 10.00-14.00 R. Goliakovienė, KUBS kolekcijų kuratorė 10 eur
2017.03.23 Vaismedžių, vaiskrūmių ir dekoratyvių krūmų genėjimas. Praktika. 10.00-15.00  

R. O. Žadeikienė

 

15 eur
2017.03.30  

Želdinių tvarkymo taisyklės (įstatyminė  bazė). Dekoratyvios sodininkystės naujienos

10.00-15.00 R.Nekrošienė, KUBS mokslo darbuotoja, A.Klimienė, KUBS direktorė 10 eur
2017.04.13  

Daugiamečių gėlių deriniai ir prieskonių darželiai sodybose

10.00-15.00  

E.Daubarienė, KUBS kolekcijų kuratorė, L.Razmuvienė, KUBS kolekcijų kuratorė

10 eur

 

* 15 min. pertrauka(os) pagal  dalyvių pageidavimą.

Registruotis  į seminarus galite tel. 846 398833 arba el.paštu botanikos.sodas@ku.lt

Gruodžio 15 d. Klaipėdos universiteto Botanikos sodo direktorė su kolekcijų kuratoriais dalyvavo Baltijos šalių Botanikos sodų asociacijos susitikime Latvijos Nacionaliniame botanikos sode. Šiai asociacijai priklauso Estijos, Latvijos ir Lietuvos botanikos sodai. Estijoje yra 2 asociacijos nariai: Talino savivaldybės ir Tartų universiteto Botanikos sodai, Latvijoje – 3: Nacionalinis Latvijos, Rygos universiteto Botanikos sodai ir Kalsnavos arboretumas, Lietuvoje – 4, tai –  Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių universitetų botanikos sodai.

Susitikimo metu buvo pristatyta nauja Latvijos Nacionalinio botanikos sodo oranžerija su augalų karantino skyriumi. Be to, tradiciškai, kiekvienas sodas pristatė metinius pranešimus,  aptarti aktualūs ir svarbūs tarptautiniai botanikos sodų klausimai, susiję su biologinės įvairovės išsaugojimo, karantinavimo ir kolekcijų kaupimo-plėtimo, bei edukacinių veiklų sritimis.

2017 m. Botanikos sodų asociacijos vadovavimą rotacijos principu perėmė Latvija, išrinktas – Rygos universiteto Botanikos sodas.

Kviečiame į Kalėdinę parodą

botanikos-sodas-kviea%c2%a8ia-aae-paroda-2016-page-0

Konferencijoje Lenkijoje - Baltijos regiono botanikos sodų ateities vizijos ir nauji iššūkiai

20161006_113118

Biologinės įvairovės išsaugojimas ateinančioms kartoms ir Žemės išlikimui yra viena iš užduočių keliamų pasaulio politikams ir strategams.  Per pastaruosius metus daugiau kaip 20 proc. pasaulio augalų iškilo grėsmė išnykti. Botanikos sodų pagrindinė paskirtis atliepti iššūkius ir  vykdyti šią užduotį. Pagal Tarptautinį Botanikos sodų konsorciumą (BGCI), kurio tinklui priklauso ir Klaipėdos Universiteto Botanikos sodas šią užduotį galima vykdyti 3 pagrindiniais  tikslais: kaupiant biologinę įvairovę, atliekant tyrimus ir vykdant švietėjišką veiklą.

2016 m. spalio 4 – 8 d. Lenkijoje Przelevicuose  vyko 9-oji Baltijos jūros regiono botanikos sodų konferencija „Baltijos jūros regiono botanikos sodų nauji iššūkiai ir bendradarbiavimo tikslai“, kurios metu buvo pristatyti Švedijos, Suomijos, Lenkijos, Estijos ir Lietuvos botanikos sodai, tame tarpe ir Klaipėdos universiteto Botanikos sodas. Kuris savo turimomis kolekcijomis, vykdomomis veiklomis ir tyrimais atitinka pasaulio ir Europos botanikos sodams keliamus tikslus. O dėl savo kraštovaizdžio ir klimatinės padėties gali būti labai įdomus ir svarbus kitų sodų kontekste. Konferencijos metu buvo pateikti pasiūlymai dėl dalyvavimo projektuose ir tyrimuose. Pritarta rengti projektą skatinanti išsaugoti Baltijos jūros regiono gamtinį ir kultūrinį identitetą. Džiugu, kad Klaipėdos universiteto Botanikos sodas yra vienas iš pagrindinių partnerių šiose veiklose.

Botanikos sode paminėsime Tarptautinę mokytojų dieną

paroda_bs-page-0

Kviečiame kurti rudenines kompozicijas

IMG_0311

Ruduo mums dovanoja nuostabias spalvas, tad sudėkime jas į puokštę…

Kviečiame kurti ir pristatyti KU botanikos sode savo rudenines puokštes – kompozicijas, skirtas Tarptautinei mokytojų dienai, kurią paminėsime spalio 5d. atidarydami Jūsų darbų parodą.

Priimami tiek individualūs, tiek ir kolektyviniai darbai, kurti iš Jūsų pačių medžiagų.

Visi norintys dalyvauti turi registruotis iki spalio 3d.

Mums galite parašyti botanikos.sodas@ku.lt arba paskambinti 846 398833

Kelionė po Tytuvėnų ir Dubysos regioninius parkus

14163620_10207422058848877_254395014_o

Kelionės po Lietuvą šiais metais botanikos sodo kolektyvą nuvedė į Raseinių kraštą. Po ekskursijos Raseinių mieste, grožėdamiesi Dubysos slėnio kraštovaizdžiu nuvykome į Tytuvėnų regioninį parką. Vyr. specialistė ekologė Deima Pranckūnienė supažindino su įdomia, interaktyvia  lankytojų centro ekspozicija. Šis regioninis parkas garsus  įspūdingu kraštovaizdžio elementu – ežerų grandine. Ežerai čia tarsi suverti ant vienos gijos ledyno tirpsmo vandens išgraužtame slėnyje. Tytuvėnų regioninis parkas neįsivaizduojamas be tyruliais vadinamų pelkynų, akmenų pylimų „rūžų“, be Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno architektūrinio ansamblio ir Šiluvos koplyčios.

Šį kraštą smagu stebėti iš turistams pritaikytų apžvalgos bokštelių, patogu keliauti pėsčiųjų ar dviračių takais, kuriuose gausu informacinių stendų.

Kviečiame į poezijos skaitymus Botanikos sode

Poezija

Klaipėdos universiteto (KU) botanikos sode vaistinių ir prieskoninių augalų kolekcijoje pats darbymetis. Kolekcijos kuratorė Liuda Razmuvienė su sodo darbuotojais skina vaistines ir prieskonines žoles. Liepos pabaigoje  daugelis augalų jau žydi, todėl arbatoms ir prieskoniams renkama augalų žalioji masė su žiedais. Augalai skinami saulėtą dieną, paruošiami džiovinti švariose dėžutėse gerai vėdinamose patalpose.

13681904_10207078580262127_580670502_o (3)

Prieskonių darželis — puošnu, kvapnu, malonu, sveika, o jo įrengimo sąnaudos nedidelės. Pakvietėme jį įsirengti ant savo grupės, klasės palangių Klaipėdos miesto ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigas. Kartu su vaikais stebėti sėklų dygimą, augalo augimą. Surengti sveikos mitybos pamokėles.

Šią iniciatyvą organizavo Gedminų progimnazija ir Klaipėdos universiteto Botanikos sodas. Iniciatyvos tikslas – suburti sėklų daiginimu, augalų sodinimu, auginimu ir jų panaudojimo galimybėmis organizuojant sveikatos popietes, pamokėles besidominčius pedagogus ir dalintis idėjomis.

Klaipėdos miesto ugdymo įstaigų vaikai ir jų pedagogai noriai prisijungė prie šios veiklos. Įsirengė prieskonių darželius-palanges. Savo veiklas fotografavo ir dalinasi idėjomis tinklalapiuose www.klaipedospradinukai.jimdo.com ir www.ku.lt/botanikos-sodas

Iniciatyva skatinamas mokinių domėjimasis augalais stebint ir pažįstant pagrindines augalų augimo ir vystymosi sąlygas. Taikomi ekologinės daržininkystės principai. Gilinamos vaikų žinios apie augalų panaudojimo galimybes puoselėjant sveikos gyvensenos įpročius. Ugdoma gamtojauta, kruopštumas, atsakomybė, savarankiškumas. Daugiau apie dalyvius skaitykite    http://klaipedospradinukai.jimdo.com/renginiai/