LT   |   EN      Mano KU   |   
Vyriausybė pritarė Klaipėdos universiteto siūlomai Klaipėdos regiono inovacijų ekosistemai
08-11-2017

Lapkričio 8 dieną LR Seime vykusioje Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (VŽS) frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio spaudos konferencijoje, kuri skirta Klaipėdos regione kuriamai inovacijų ekosistemai pristatyti, informuota, kad Vyriausybė pritarė Klaipėdos universiteto siūlomam modeliui. VŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis patikino, kad Vyriausybė pritarė modeliui, o Seimas imsis būtinų įstatymo pakeitimų, kad šis Klaipėdos regiono inovacijų ekosistemos modelis būtų įgyvendintas.

Klaipėdos universiteto rektorius prof. habil. dr. Eimutis Juzeliūnas ir KU Tarybos pirmininkas Arnoldas Šileika pristatė valstybinių aukštųjų mokyklų perspektyvas Klaipėdos regiono ekosistemoje. Siūlyme teigiama, kad inovacijų ekosistema – tai kompleksinė struktūra, kurią sudaro tarpusavyje sąveikaujantys akademinis ir viešasis sektoriai bei verslas, sutelkę pastangas siekti ekonomės ir socialinės raidos tikslų apibrėžtoje teritorijoje. Svarbi naujovė – vystant Klaipėdos universitetą kviečiamos dalyvauti Vakarų Lietuvos regiono savivaldybės, kurių merai savo ketinimus yra patvirtinę bendradarbiavimo memorandumu. Savivaldai siūloma formuluoti savo poreikius, universiteto tikslus ir finansiškai prisidėti prie tų poreikių įgyvendinimo.

Siūloma Klaipėdos universitetui su Klaipėdos valstybine kolegija ir Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla sudaryti universitetinį mokslo centrą – asocijuotą akademinį ekosistemos komponentą, susiejantį mokslinius tyrimus ir studijas. Inovacijų ekosistema suderintų regione profesinį, aukštąjį mokymą ir mokymąsi visą gyvenimą. Tokio universitetų valdymo modelio Lietuvoje dar nėra, todėl prireiks keisti įstatymines nuostatas.

AB „Vakarų laivų gamykla“ generalinis direktorius Arnoldas Šileika patikino, kad verslas prisideda ir ateityje prisidės prie Klaipėdos universiteto vystymo. „Turime gerų verslo ir universitetinio mokslo bendradarbiavimo pavyzdžių – esame įkūrę SGD klasterį, kuriame dalyvauja verslas, Klaipėdos universitetas, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla. 2016 m. Klaipėdos universitetas kartu su AB „Klaipėdos nafta“ įsteigė SGD terminalų inžinerijos specialybę. Tikiu, kad ateityje verslo ir universiteto bendradarbiavimas tik intensyvės, tiek aktyvinant universiteto veiklą, tiek verslui reikalaujant mokslu pagrįstų sprendimų.“

Klaipėdos universiteto rektorius E. Juzeliūnas kalbėjo, kad kuriamoje Klaipėdos ekonominio proveržio strategijoje būtina vystyti aukštosios pridėtinės vertės segmentą. „Mes diskutavome su uostamiesčio verslo atstovais, kurie norėtų investuoti į mokslą, kad parengti specialistai liktų dirbti Klaipėdoje. Universitetas aktyviai ieško regionui svarbių sričių, tokių kaip energetika, mėlynoji energetika, sparčiai besivystančios jūrų technologijos.“

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis bei Seimo narys Algimantas Kirkutis pasveikino Klaipėdos universitetą su perspektyvia iniciatyva. „Šis pasiūlytas modelis yra pavyzdys, kaip regionuose gali būti vykdoma aukštojo mokslo reforma. Tai prisideda prie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos regioninės politikos užsibrėžtų tikslų įgyvendinimo. Patikinu, kad Seimas imsis būtinų teisės aktų pakeitimų, siekiant Klaipėdos regione įgyvendinti šią inovacijų ekosistemą“, – spaudos konferencijoje kalbėjo R. Karbauskis.