LT   |   EN      Mano KU   |   
Visuotiniame mokslininkų suvažiavime laukiamas KU mokslininkų balsas
05-11-2019

Lapkričio 4 d. Klaipėdos universitete (KU) lankęsi Lietuvos mokslininkų sąjungos pirmininkas Jonas Jasaitis, Lietuvos Respublikos Seimo narys Lauras Stacevičius bei Lietuvos Geotermijos Asociacijos vadovas Feliksas Zinevičius atvežė žinią apie gruodžio 13 d. Vilniuje, Lietuvos mokslo akademijoje vyksiantį Visuotinį mokslininkų suvažiavimą.

Svečiai kvietė kuo labiau įsitraukti KU mokslininkus ir kartu spręsti Lietuvos mokslo problemas garsiai išsakant savo nuomonę akademinės bendruomenės susitelkimo, mokslo padėties Lietuvoje ir valdžios požiūrio į mokslo svarbą klausimais.

Anot J. Jasaičio, „nepateisinama, kad Lietuvos mokslininkai nustumti nuo šalies ekonomikos raidos“.

Svečiai pabrėžė, kad iki šiol lietuvių moksliniai darbai reikšmingi tik užsienyje, todėl požiūrį į mokslo svarbą Lietuvoje reikia keisti iš esmės. Taip pat diskutuota apie žadėtą mokslo darbuotojų atlyginimo pakėlimo klausimą.

Pirmasis toks suvažiavimas buvo rengtas prieš 30 metų, todėl, pasak J. Jasaičio, mokslininkai privalo susiburti ir garsiai išsakyti savo požiūrį.

„Buvau vienas iš tų, kurie dalyvavo pirmajame suvažiavime. Ir man labai gėda, kad antrasis rengiamas tik po 30-ies metų“.

Susitikime dalyvavęs KU mokslo ir inovacijų prorektorius dr. Darius Daunys pritarė, jog ši tema yra labai jautri.

„Galima sakyti, jog Lietuvos mokslo apskritai nėra. Yra tik pasaulinis mokslas. Tenka daug lėšų skirti tam, kad mūsų publikacijos būtų prieinamos užsienyje“, – teigė KU prorektorius.