LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Vasario 16-osios proga – 2,3 tūkst. vaikų ir jaunimo po Lietuvos vėliava

Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio proga saulėtą vasario 15-osios rytą Klaipėdos universiteto aikštėje rinkosi šiaurinės Klaipėdos miesto dalies mokyklų ir darželių vaikai. Pilietinę akciją „Pajūrio vaikai po šimtmečio vėliava“ organizavo Klaipėdos „Verdenės“ progimnazija.

Akcijoje dalyvavo vaikai ir jaunimas iš lopšelių-darželių „Obelėlė“, „Atžalynas“, mokyklų-darželių „Varpelis“, „Verdenė“, Tauralaukio progimnazijų, „Žemynos“ gimnazijos, „Medeinės“ mokyklos, Licėjaus, „Vyturio“ progimnazijos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono, Jaunųjų šaulių bendruomenių bei Klaipėdos universiteto.

Susirinkusiuosius atvyko pasveikinti Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Linkėdamas mylėti savo šalį ir miestą, kuriame gyvename, meras kiekvienai švietimo įstaigai įteikė po Lietuvos valstybinę vėliavą.

Renginio dalyviai Klaipėdos universiteto aikštėje iš geltonos, žalios ir raudonos spalvų balionų sukūrė Lietuvos Respublikos vėliavą. Vėliau rekordinio ilgio „gyvoji Lietuvos vėliava“ pajudėjo Universiteto alėja, Šiaurės prospektu, o ties sankryža su Kretingos gatve išsiskirstė į savo mokyklas ir darželius.

Renginio metu Klaipėdos universiteto miestelyje atidengtas atminimo stendas „Klaipėdos universitetas Lietuvos valstybės šimtmečiui“. Stendą atidengė Klaipėdos universiteto mokslo ir meno prorektorė doc. dr. Rita Vaičekauskaitė.

Atminimo stendas pastatytas šalia trijų ąžuolų, kurie čia pasodinti tarpukariu. Stende pateikta glausta Klaipėdos universiteto miestelio, buvusių kareivinių, istorija. Klaipėdos universiteto bendruomenė, minėdama Vasario 16-osios akto pasirašymo ir Nepriklausomybės atkūrimo 100-metį, suvokdama atsakomybę už Lietuvos ateitį, žengia į antrąjį atkurtosios Lietuvos Respublikos šimtmetį.