Jaunus verslus dominančios sferos atspindi globalias tendencijas ir liudija, kad startuoliai savo energiją sėkmingai nukreipia ten, kur tikėtina didžiausia grąža. Klaipėdos mokslo ir technologijų parko komanda pastebi, jog Vakarų Lietuvos inovatoriai nelieka elektroninės prekybos, mobiliųjų programėlių ir daiktų interneto bumo nuošalyje, aktyviai įsitraukia į naujos kartos bendradarbiavimo tinklų kūrimą.
Inovacijų ekosistemoje – pozityvūs procesai
Ambicingą strategiją, apimančią laikotarpį iki 2030-ųjų, pasitvirtinusi Klaipėda regi IT kaip vieną itin svarbių sektorių greta išmanios pramonės ir uosto plėtros. Tarpinstituciniame lygmenyje siekiama ieškoti būdų, kaip jį stiprinti – skatinant verslo ir mokslo bendradarbiavimą, pritraukiant ir auginant talentus.
Optimistiškai nuteikia stebima tendencija, jog su IT savo ateitį siejantis jaunimas atsigręžia į Klaipėdą ir ryžtingiau renkasi ją kaip platformą vystant reikalingus gebėjimus – 2019 m. informatikos specialybę Klaipėdos universitete pasirinko 77% daugiau studentų, taip pat augo informatikos inžinerijos studentų skaičius Klaipėdos valstybinėje kolegijoje. Pernai naujovę pristatė Klaipėdoje veikiantis LCC tarptautinis universitetas – bendradarbiaujant su „Turing Society“ startavo Harvardo universiteto metodologija paremtas IT kursas.
Pozityvumo į Vakarų Lietuvos inovacijų ekosistemą įlieja plačiai nuskambančios sėkmės istorijos. Išmanią vertimo paslaugą sukūręs startuolis „Interactio“, kurio atspirties tašku tapo Klaipėda, yra žinomas visame pasaulyje bei sėkmingai dirba su tokiais gigantais kaip „Google“, „Amazon“, „Microsoft“, „TEDx“ platforma ir kt.
Klaipėdoje lietuvių įkurtas SaaS (angl. software as a service) tipo startuolis „Whatagraph“, kurio kryptis – duomenų analizė ir ataskaitų kūrimas – neseniai paskelbė pritraukęs papildomą 850 tūkst. Eur investiciją produkto vystymui ir plėtrai, o technologijų naujienų portalas „The Next Web“ jį įvardijo kaip vieną iš 100 inovatyviausių ir sparčiausiai besiplečiančių Europos kompanijų.
Teikia e-prekybos optimizavimo sprendimus
Galbūt greta jau gerai žinomų startuolių greitu metu išgirsime ir naujų vardų. Rinkos poreikius atliepiantis ir ne tik šiandienos, bet ir ateities pulsą gebantis jausti IT verslas turi rimtus kozirius.
Pasaulines tendencijas sekantis ir analizuojantis statistikos portalas „Statista“ prognozuoja, kad iki 2040 m. apie 95% visų pirkimų bus vykdoma elektroninės prekybos būdu. Dar iki 2021-ųjų tokiu būdu perkančiųjų skaičius visame pasaulyje turėtų siekti 2,14 mlrd.
Svaiginančių skaičių paaiškinimo toli ieškoti nereikia: rinkdamiesi e-prekybą, vartotojai renkasi patogumą, galimybę sutaupyti laiko ir pinigų. Spartus internetas, įrenginių gausa ir prieinamumas suteikia papildomo pagreičio šio sektoriaus augimui.
E-komercijos bumą liudijančios pasaulinės tendencijos nepraslydo pro UAB „Skaitmeninis origamis“ komandos akis – ši Klaipėdos mokslo ir technologijų parko konsultuojama įmonė įsteigta 2019 m. rugpjūtį, tačiau savo sukurto sprendimo vartotojams jau padėjo parduoti prekių už daugiau nei 200 tūkst. Eur. Pagrindinis įmonės produktas yra „DSTitan“ sistema, kuri skirta palengvinti darbą žmonėms prekiaujantiems „Ebay“ platformoje. Pastarojoje, pasitelkiant minėtą įrankį, jau sukurta apie 2 mln. skelbimų. Šiuo metu maždaug pusė sistemos naudotojų yra iš Lietuvos, kita dalis – žmonės iš Izraelio, Didžiosios Britanijos, JAV, Kanados.
„Rankinis“ skelbimų kūrimo būdas yra gan sudėtingas ir reikalauja daug laiko, o mūsų sistema padeda vartotojui procesą automatizuoti, kaskart sutaupant apie 5 minutes. Mūsų skaičiavimu, per visą sistemos gyvavimo laiką vartotojams jau sutaupėme virš 8 tūkst. darbo dienų“, – teigia UAB „Skaitmeninis origamis“ vadovas Gediminas Mikelėnas.