LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Užsienio studentų laisvalaikio leidimo erdvių atidarymas

Ko, mes, lietuviai, galime pasimokyti iš Klaipėdos universiteto studentų užsieniečių? Džiugumo! Gebėjimo džiaugtis smulkmenomis ir tikromis staigmenomis, būti natūraliais, spontaniškais ir visada pasiruošusiais švęsti gyvenimą.

Tokią gyvenimo džiaugsmo šventę Klaipėdos universitete šventėme kovo 5 d., pirmadienį, žymėdami atvirų užsienio studentų laisvalaikio leidimo erdvių „Ideas Factory students activity club“ atidarymą. Į  atidarymo šventę, kurią drąsiai galima vadinti „Ideas Factory“ gimtadieniu, susirinko gausus būrys užsienio studentų iš įvairių šalių: spalvingosios Indijos, šokančiosios Nigerijos, paslaptingojo Bangladešo, išsvajotosios Turkijos, kaimyninės Latvijos, neatrastosios Rumunijos, tolimojo Irano… Renginyje šurmuliavo daugiau kaip 70 studentų iš viso pasaulio. Susibūrę švęsti gimtadienio studentai atėjo ne tuščiomis. Neįkainojamas dovanas padovanojo Indijos, Nigerijos, Bangladešo ir Turkijos studentai, gimtadienio šventę pavertę tautų ir kultūrų fiesta: skambėjo tautinės giesmės, sienas ir grindis drebino nacionaliniai šokiai, ausis glostė turkiškos poezijos eilės apie meilę, kol galiausiai visa šventė virto multikultūre šokių aikštele, kurioje sukosi įvairių valstybių studentai, nevaržomi nei kalbos, nei kultūros, nei rasės ar tikėjimo barjero. Vienu ritmu, susijungusios į bendrą šokį, plakė džiaugsmu užsikrėtusios širdis, veiduose švietė plačios šypsenos, o tarp indiškų sarių ir lietuviškų tautinių suknelių mezgėsi draugystės ir supratimo ryšys.

Šokiams aprimus šventė nesibaigė. „Ideas Factory“ būstinėje laukė daugiau staigmenų. Prie įėjimo susibūrę studentai stebėjo, kaip kerpama raudona juostelė, žyminti oficialų „Ideas Factory“ atidarymą. Juostelę perkirpo „Ideas Factory“ sumanytojos ir įkūrėjos: Studentų reikalų skyriaus vyr. koordinatorė Marta Dangilė Palmaitytė ir KUSS viceprezidentė Irma Radavičiūtė. Įžengdami į oficialiai atidarytas „Ideas Factory“ patalpas studentai vaišinosi juoda duona ir druska, žyminčia lietuviško svetingumo tradiciją, viduje jų laukė karšta arbata ir kava, gardžios bandelės bei sausainiai, puikiai tikę vietoj gimtadieninio torto, skambėjo nuotaikinga lietuvių liaudies muzika. Vaišindamiesi studentai turėjo galimybę stebėti ant sienos projektuojamą jų pačių parodą: žaismingi kadrai užfiksavo, ką per kelis draugystės mėnesius su Marta ir Irma užsienio studentai jau nuveikė KU ir Klaipėdos mieste. Prasukta daugiau kaip 100 parodos kadrų…

„Ideas Factory“ kūrybinė komanda nuoširdžiai dėkoja visiems, prisidėjusiems prie šios šventės rengimo: KU prorektorei prof. dr. Letai Dromantienei, kuri buvo su mumis ir gimtadienio šventėje. Dėkojame mus gimtadienyje aplankiusiai Studijų skyriaus vyr. specialistei Kristinai Mataitienei, Infrastruktūros priežiūros centro vadybininkei Ingai Marozienei, infrastruktūros priežiūros specialistei Rasai Povilaitienei, UAB „Jogundei“, fotografei Ritai Gorodeckienei, Sveikatos mokslų fakulteto Studentų atstovybei ir dekanatui.

AČIŪ, BE JŪSŲ NEBŪTŲ IR MŪSŲ!

„Ideas Factory“ kūrybinės komandos vadovė
Marta Dangilė Palmaitytė