LT   |   EN      Mano KU   |   
Užsieniečiai ne tik išmoko lietuvių kalbos, bet atrado daug kitų gražių dalykų
09-08-2017

Užsieniečiai ne tik išmoko lietuvių kalbos, bet atrado daug kitų gražių dalykų

Klaipėdos universitete visą mėnesį vyko vasaros kursai užsieniečiams – Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademija 2017. Uždarymo šventė vyks rugpjūčio 10 d. (ketvirtadienį) 12:00 universiteto Mažojoje auloje (Herkaus Manto 84, pastate su bokštu ir laikrodžiu).

Šie vasaros kursai vyko jau 16-tą kartą; juose dalyvavo 50 kursantų iš 20 šalių. 2/3 dalyvių buvo iš Europos, 1/3 – iš kitų pasaulio dalių. 1/5 kursantų – gyvenantys, dirbantys Klaipėdoje ar Palangoje, o 4/5 atvykę iš įvairiausių pasaulio kampelių; tolimiausi taškai – Australija, Filipinai, Japonija, Kanada, Kinija.

Kursantai visą mėnesį mokėsi lietuvių kalbos keturiose skirtingo lygio grupėse. „Pradinukų“ buvo mažiau nei 1/3; kiti daugiau ar mažiau kalbantys lietuviškai; kai kurie netgi C2 (aukščiausiu) lygiu. Jiems dėstė 8 lituanistės, iš jų viena profesorė, trys mokslų daktarės. Kalbos pamokas papildė intensyvi kultūrinė programa: vakarėliai, išvykos mieste ir už miesto, savaitgalio ekskursijos po visą Lietuvą. Akivaizdu, jog kursantai išmoko ne tik kalbos. Į savo šalis jie grįš kupini krašto pažinimo įspūdžių, mokėdami ne vieną lietuvišką dainą, paragavę ir pamėgę vietinių patiekalų. Kai kas galbūt pirmą kartą paėmė į rankas bandelę ar sausainį (nes savo šalyje taip valgyti neįprasta), paragavo iki tol neragautų produktų (sviesto, sūrio).

Užsieniečių, į kursus atvykusių iš kitų šalių, motyvai įvairūs. Didžiausia jų dalis lietuvių kalba susidomėjo dėl studijų ar mokslo. Kalbų dėstytojas iš Filipinų nusprendė pramokti lietuviškai todėl, kad tai archajiškiausia indoeuropiečių kalba ir tikisi vieną gražią dieną pasiūlyti savo universitete lietuvių kalbos fakultatyvą ar netgi įsteigti Baltijos studijas. Vietnamietė sako maloniai nustebusi, kad Lietuvoje folkloras turi tokias gyvas tradicijas ir ketina inicijuoti kultūros mainų projektus. Vokietis žurnalistas renka ir publikuoja aktualią, įdomią medžiagą apie Lietuvą. Studentės iš Rusijos nuostabiai dainuoja lietuvių liaudies sutartines, šoka lietuviškus šokius. Italas ketina studijuoti doktorantūrą Lietuvoje. Tai tik keli iš pusšimčio kursantų; kiti irgi turi savitų motyvų ir siekių.

Užsienio piliečiai, apsigyvenę Lietuvoje, lankydami kursus džiaugiasi ne tik tvirtėjančiais kalbos vartojimo įgūdžiais, bet ir gausėjančiais draugystės ryšiais. Kursuose tam sudaromos puikios galimybės. Tuo džiaugiasi ir atvykę lietuvių kilmės asmenys; šįmet tokių buvo du: iš Australijos ir Ukrainos.

Kol kas visi rengiasi paskutinės kursų dienos įvykiams, o paskui bus galima pradėti planuoti kitus kursus!

 

Kursų šventės uždarymo programa

Mažoji aula

12:00 – 12:10 Atsisveikinimo žodis
12:15 – 12:30 Egzaminas-ekspromtas
12:30 – 12:45 Baigimo pažymų teikimas (J. Derukaitė ir prof. Rimantas Balsys)
12:45 – 13:00 Kursantų muzikinis pasirodymas
13:00 – 13:20 Siurprizas: linksmosios kursų nominacijos
13:30 – 14:00 Išvykimas į Botanikos sodą, kur vyks liaudiška popietė su dainomis ir šokiais