LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Užsieniečiai laukia lietuvių kalbos vasaros kursų

Užsieniečiai laukia lietuvių kalbos vasaros kursų

Klaipėdos universitete (KU) liepos 14 d. prasidės tradicinė Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros mokykla kitakalbiams. Jau septynioliktą kartą vyksiančią vasaros mokyklą organizuoja KU Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto Kalbų ir socialinės edukacijos centras kartu su universiteto lituanistais. Vasaros mokykloje užsieniečiai ir Lietuvoje gyvenantys kitakalbiai visą mėnesį, iki rugpjūčio 12 d., kasdien intensyviai mokysis lietuvių kalbos. Po pamokų vyks kultūrinė programa: pažintinės paskaitos, vakaronės, ekskursijos. Vasaros mokyklos dalyviai gaus daug kultūrinės informacijos, netrūks ir pramogų. Visa tai bus glaudžiai siejama su kalbos praktika, stengiamasi kuo daugiau kalbėti lietuviškai.

Ši KU vasaros mokykla jau gerai žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir tolimiausiose pasaulio vietose, iš kur atvyksta norintieji mokytis lietuvių kalbos ir pažinti Lietuvą, jos kultūrą. Šiemet KU sulaukta 50-ies norinčiųjų mokytis iš 18 šalių (20 pasaulio universitetų). Du trečdaliai kursantų yra iš Europos, likusieji – iš toliau: JAV, Kanados, Australijos, Kinijos, Japonijos. Keletas būsimų kursantų gyvena Lietuvoje, čia yra sukūrę šeimas, dirba arba ketina dirbti. Daugėja žmonių, kurie į vasaros mokyklą Klaipėdos universitete atvyksta antrą, trečią kartą.

KU vasaros mokyklos dalyviai – tai studentai, dėstytojai, mokslininkai, verslininkai, kitų profesijų atstovai, namų šeimininkės. Šis margas Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros mokyklos kitakalbiams dalyvių būrys mokysis keturiose skirtingo lygio grupėse. Tam, kad kursai kuo geriau atitiktų kiekvieno dalyvio poreikius ir lūkesčius, skiriamas ypatingas dėmesys. Kursų dėstytojų ir organizatorių kolektyvas kalba visomis pagrindinėmis užsienio kalbomis, tad prireikus gali pakonsultuoti anglų, rusų, ispanų, vokiečių, švedų, suomių kalbomis. Įdomus faktas, kad beveik pusė būsimų dalyvių jau šiek tiek arba net gerai moka lietuviškai.

Penktadienį, liepos 14 d., 10:00, prasideda pamokos visose kursų grupėse, 12:00 Klaipėdos universiteto Mažojoje auloje (Herkaus Manto g. 84) vyks iškilminga Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros mokyklos atidarymo šventė. Šventės metu mokyklos dalyvius sveikins Klaipėdos miesto meras, KU vadovai, lietuviškai prisistatys visi vasaros mokyklos dalyviai.