LT   |   EN      Mano KU   |   
Universitete įvyko konferencija, Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui paminėti
25-09-2018

Klaipėdos universitete įvyko tarptautinė mokslinė konferencija „Atvirumas pasauliui ir moderniosios tautos gimimas rytiniame Baltijos jūros regione“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui paminėti.

Konferencijos pranešėjai ir dalyviai iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Lenkijos, Vokietijos, Ukrainos, Lietuvos daugiausia dėmesio skyrė Baltijos jūros rytinėje pakrantėje po Pirmojo pasaulinio karo vykusių politinių ir sociokultūrinių procesų aptarimui, modernių regiono valstybių Suomijoje, Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje formavimuisi.

Pranešimai apie šių valstybių vidaus politiką, kultūrą, švietimą, tautinių mažumų padėtį bei užsienio politiką sulaukė įdomių diskusijų ir įžvalgų. Konferencijoje buvo aptartas ir nesusikūrusios modernios valstybės, t. y. Ukrainos, atvejis, kurį pristatė mokslininkai iš Ukrainos.

Konferencijos dalyvius sveikino l. e. p. KU Rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas, Klaipėdos miesto mero pavaduotojas Artūras Šulcas, KU BRIAI direktorius dr. Vasilijus Safronovas.

Konferenciją organizavo Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas su Klaipėdos miesto savivaldybe, kuri buvo šios konferencijos rėmėja. Konferencijos partneriai – Lietuvos istorijos institutas Vilniuje ir Thomo Manno kultūros centras Nidoje.