LT   |   EN      Mano KU   |   
Universitetas laboratorijų ir muziejų duris atvėrė moksleiviams
08-10-2018

„Tyrėjų naktis“ – išskirtinis renginys, kai daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris visuomenei. Šių metų rugsėjo 28 dieną „Tyrėjų naktį“ kviesta atrasti Klaipėdos universiteto Gamtos muziejuje. Čia moksleiviai ir mokytojai turėjo galimybę susipažinti su šikšnosparniais.

Pasakojimai apie šiuos paslaptingus naktinius gyvūnus buvo ypač įdomūs, vis dėlto labiausiai sudomino galimybė paliesti ir apžiūrėti šikšnosparnius iš arčiau. Lektoriai Jūros tyrimų instituto mokslininkas Julius Morkūnas bei Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto magistrantas Modestas Bružas atsakė į „Tyrėjų nakties“ dalyvių klausimus.

Užsiėmime dalyvavo 7–8 klasių mokinių grupė iš Mosėdžio gimnazijos. Smalsūs mokiniai, siekdami geriau pažinti sparnuočius, kurie aktyvūs tik naktį, uždavė daugybę klausimų. Labiausiai siekė išsiaiškinti, kaip šikšnosparniai naudojasi echolokacija ir kaip supranta, kad aptiko auką. Moksleiviai susidomėję tyrinėjo šikšnosparnių preparatus, jų kūno sandarą ir sparnų struktūrą.