LT   |   EN      Mano KU   |   
Turkijos Mudanijos miesto merės p. Sevinč Senšekerči vizitas Socialinės geografijos katedroje
17-02-2016

Šių metų vasario 8–11 d. Socialinių mokslų fakulteto Socialinės geografijos katedroje lankėsi Turkijos Mudanijos miesto merė ponia Sevinč Senšekerči ir skaitė paskatų ciklą apie Turkijos savivaldybių vykdomą socialinę politiką. Ponia S. Sevinč pristatė Mudanijos miesto savivaldybės vykdomos socialinės politikos pavyzdžius, socialinės paramos modelius vaikams ir jaunimui, pagyvenusiems, neįgaliems miesto gyventojams ir jų šeimoms. Paskaitų metu vyko diskusija apie socialinės politikos veiksmingumą sprendžiant problemas, buvo lyginami Turkijos ir Lietuvos socialinės politikos prioritetai. Taip pat paskaitų metu buvo diskutuojama apie tai, kaip Mudanijos miesto savivaldybė sprendžia aktualias Sirijos pabėgėlių, kuriems suteiktas socialinis būstas, problemas.

Susitikimų metu aptartos Socialinės ekonominės geografijos ir regionistikos bakalauro programos studentų galimybės atlikti tolimąją praktiką Mudanijos miesto savivaldybėje, kurioje galėtų vykdyti visuomenės bei smulkaus ir vidutinio verslo aplinkos tyrimus, gautus rezultatus ir siūlomas rekomendacijas pristatyti Mudanijos miesto Tarybai.

Mudanijos mieste gyvena apie 47 000 gyventojų, miestas priklauso ketvirtam pagal dydį Turkijos Bursos regionui. Mieste vystoma metalų apdirbimo pramonė, taip pat intensyviai plėtojamas turizmas ir vystoma rekreacinė infrastruktūra. Mudanijos miestas yra išsidėstęs prie Marmuro jūros ir praeityje atliko reikšmingą politinį ir geopolitinį vaidmenį, siekiant taikos įsiplieskus Turkijos ir Graikijos konfliktams XX a. pradžioje. Miestas turi patogų susisiekimą jūriniais keltais su Stambulu. Visoje Turkijoje miestas garsus alyvuogių, šokolado produkcija.

Už galimybę pasikviesti Mudanijos miesto merę paskaitoms į KU Socialinės geografijos katedrą dėkojame Erasmus+ programos akredituotam konsorciumui „Patirties partneriai“ ir Studentų reikalų skyriaus specialistei Ingai Anulytei. Ši veikla prisideda prie Socialinės geografijos kuruojamų studijų programų kokybės įvairinimo, stiprinimo ir studijų tarptautiškumo didinimo.

Socialinės geografijos katedros vedėjas
doc. dr. Eduardas Spiriajevas