LT   |   EN      Mano KU   |   
Tiesiami bendradarbiavimo su Kinija tiltai
30-09-2016

Tiesiami bendradarbiavimo su Kinija tiltai

Rugsėjo 27 d. Klaipėdos universitetas (KU) priėmė svečių iš Kinijos delegaciją, surengusią čia tikrą kinų kultūros šventę. Renginį organizavo Vilniaus universiteto (VU) Konfucijaus institutas (direktorė prof. Zhang Donghui). KU atstovavo Mokslo ir meno prorektorė dr. Rita Vaičekauskaitė.

Šventės data susijusi su žymiausio kinų mąstytojo Konfucijaus gimimo diena (rugsėjo 28). Atvykusieji į šventę turėjo nuostabią progą iš arti pajusti tikrą Kinijos dvelksmą. Nepaprastai įdomų pranešimą apie kinų rašmenis skaitė vienas žymiausių Kinijos dizainerių, Kinijos Centrinės meno ir dizaino akademijos profesorius Xiao Yong (beje, jis yra Pekino olimpiados medalių autorius). Po to vyko Vilniaus dailės akademijos ir Kinijos Centrinės meno ir dizaino akademijos studentų kūrybinės dirbtuvės – lietuvių moksleiviai bei studentai piešė ant marškinėlių ir paskui buvo apdovanoti įdomiausi darbai.

Na, ir baigiamoji šventės dalis buvo skirta kovų menams. Žiūrovus maloniai nustebino Klaipėdos ušu akademijos auklėtinių pasirodymas (vadovas Aram Muradyan), o šventės kulminacija tapo kovos menų meistro Liang Wenming, Kinijos čempiono, pasirodymas – taiči pristatymas.

Tikimasi, jog šis renginys sutvirtins Konfucijaus instituto užmegztą bendradarbiavimą su Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija ir Klaipėdos universitetu. Šis projektas vyksta jau metus; taigi jau visi metai minėtose įstaigose mokoma kinų kalbos.

Klaipėdos universitete kinų kalbą dėsto patyrusi lektorė Su Hang iš Liaoning universiteto. Siūlomi ne tik vakariniai kursai – sukurti ir specialūs moduliai universiteto studentams, kuriuos šie gali mokytis kaip pasirenkamąjį dalyką ar papildomąjį užsienio kalbų dalyką. Vakarinių kursų ciklas prasideda nuo spalio 3 d.

Dažnas susimąsto (tarp jų ir Europos kalbų dėstytojai): per kiek laiko įmanoma išmokti kinų kalbą,  ir ar apskritai ji mums įkandama? Į šį klausimą profesionaliai atsakė VU Konfucijaus instituto administratorė / projektų vadovė Vilma Šniukštaitė, laisvai kalbanti kiniškai, verčianti ir vertėjaujanti. Anot jos, tam reikia dvigubai daugiau laiko ir pastangų, negu mokantis įprastinių Europos kalbų. O kad tai įmanoma, – akivaizdu: KU kursuose pernai mokęsi kursantai šįmet mokysis jau aukštesniu lygiu.

Jūratė Derukaitė

HUMF Kalbų ir socialinės edukacijos centro vadovė