LT   |   EN      Mano KU   |   
Teatro meno profesija būsimo studento akimis
13-10-2016

Teatro meno profesija būsimo studento akimis

Spalio 21–22 dienomis Klaipėdos universiteto Menų akademijos Teatro katedra ir Plungės kultūros centras organizuoja teatrinio veiksmo projektą „Atviras teatras 24 – teatro meno profesija būsimo studento akimis“. Šis tęstinis kultūrinės edukacijos projektas yra puiki galimybė ne tik artimiau susipažinti su teatro meno universitetinėmis studijomis, bet ir jauniems žmonėms pasimokyti pas patyrusius ir aukštos kvalifikacijos teatro pedagogikos meistrus. Vaikai ir jaunimas, besidomintys teatro menu, bus interaktyviai supažindinami su būsima aktoriaus ir režisieriaus profesija, pasirengimo jai ypatybėmis, studentišku gyvenimu. Projekto veiklose dalyvaus 32 jauni Plungės vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ aktoriai, Menų akademijos Teatro katedros dėstytojai, studentai.

Vykdant projektą jo dalyviai net dviem dienoms „pasiners“ į tikrą studentišką gyvenimą, dalyvaus paskaitose, pokalbiuose, diskusijose, teatrinių improvizacijų vakare, susitiks su dėstytojais ir, žinoma, susipažins su tikru studentišku laisvalaikiu. Vykdydama šį projektą Teatro katedra siekia glaudesnio dialogo su būsimu studentu, sudarydama galimybę jaunam žmogui artimiau susipažinti su teatro srities studijuojamais dalykais, patyrusiais dėstytojais bei akademija ne tik teoriškai, bet ir praktiškai. Tiesioginis bendravimas su teatro specialybių studentais, profesionaliais aktoriais ir režisieriais, geriausiais šalies teatro meno pedagogais padės projekto dalyviams ugdyti savo vaidybos, sceninio judesio, ritmikos, teatrinio dainavimo, šokio ir improvizavimo gebėjimus, bus puiki jaunų žmonių motyvavimo priemonė savo laisvalaikį įprasminti menu.

Interaktyvios projekto veiklos padės spręsti ir kitą aktualią jaunų žmonių problemą, kaip tikslingai pasirinkti studijas ir sėkmingai projektuoti savo ateities karjerą. Todėl šis projektas bus žingsnis link smalsaus ir motyvuoto jauno žmogaus, puikiai suvokiančio savo ateities karjeros viziją. Projekto veikla prasidės spalio 21 d., 10.00 val., Klaipėdos universiteto Menų akademijos Mokomajame teatre (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda) dalyvių susitikimu su Teatro katedros vedėja doc. dr. Danute Vaigauskaite, baigsis – spalio 22 d., 16 val., pokalbiu ir refleksija, dalyvaujant jauniesiems teatro „Saula“ aktoriams ir Menų akademijos dėstytojams bei studentams.

Projekto „Atviras teatras 24 – teatro meno profesija būsimo studento akimis“ vadovai doc. dr. Danutė Vaigauskaitė ir doc. Romas Matulis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Klaipėdos universiteto Menų akademija
doc. Romas Matulis