LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Tarptautinėje konferencijoje KU atstovai

2018 m. spalio 4–5 d. tarptautinėje konferencijoje „Sociopolitinės ir religinės idėjos bei judėjimai XX–XXI a.“ Klaipėdos universiteto Sveikatos tyrimų ir inovacijos mokslo centro vyriausioji mokslo darbuotoja prof. habil. (hp) dr. Dalia Marija Stančienė skaitė plenarinį pranešimą „Interkonfesinis dialogas postsekuliarioje visuomenėje“.

Konferenciją organizavo Latvijos universiteto Filosofijos ir sociologijos institutas kartu su Lenkijos Vroclavo ir Opolės universitetais, Sankt Peterburgo valstybiniu universitetu ir Rusijos mokslų akademija.

Konferencijoje apžvelgta socialinių-politinių ideologijų ir religinių judėjimų sąveika postsekuliarioje visuomenėje, aptartas religijos ir religinių institucijų vaidmuo pasaulio taikos procesuose, išryškintas religinių konfliktų vaidmuo civilizaciniuose konfliktuose, atkreiptas dėmesys į religinių grupių tendencijas ir problemas Baltijos šalyse bei ES. Konferencijos organizacinio komiteto pirmininkė Latvijos universiteto profesorė dr. Solveiga Krūmiņa-Koņkova pabrėžė konstruktyvaus dialogo, sutelkiančio įvairių religijų ir ideologijų žmones, svarbą civilizaciniame diskurse.

Konferencijoje išsakytos idėjos straipsnių pavidalu turėtų pasirodyti Latvijos universiteto leidžiamame žurnale „Religiski-filozofiski raksti“.