LT   |   EN      Mano KU   |   
Tarptautinė stažuočių programa „Patirties partneriai“: studentų įspūdžiai iš Ispanijos ir Kipro
22-03-2016

Ar svajoji apie tarptautinę stažuotę? Praktikos vietą realioje organizacijoje užsienyje? Vis dar abejoji?

Kviečiame susipažinti su tarptautinės stažuočių programos „Patirties partneriai“ dalyvių atsiliepimais, istorijomis ir patirtimis: http://www.partners4value.lt/blogas/.

Savo įspūdžiais dalijasi Klaipėdos universiteto (KU) Sveikatos mokslų fakulteto Rekreacijos ir turizmo absolventė Džiuljeta Kirkilaitė, praktiką atlikusi Jungtinių tautų pasaulio turizmo organizacijoje, Ispanijoje, taip pat KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto Jūrų aplinkos inžinerijos absolventė Airė Semaškaitė, praktiką atlikusi Marine & Environmental Research (MER) laboratorijoje, Kipre.

Iniciatyva „Patirties partneriai“ sudaro galimybes pagrindinių Lietuvos universitetų studentams / absolventams atlikti praktiką daugiau nei 100 tarptautinių partnerių tinkle, tarp jų ir tarpvyriausybinėse organizacijose (UNWTO, UNICRI, IOM, OTIF, UNIDROIT, UNSSC, UNHCR, NATO, OSCE). Lietuvos studentus praktikai pasiruošusios priimti ir tokios garsios įmonės kaip „Microsoft“, ERGO, „Ernst&Young“, „Rothschild bank“, „Česká spořitelna“, „Novo Nordisk“.

Džiuljeta Kirkilaitė: „Žmogus bent sykį privalo parodyti liežuvį savo baimei“ (J. M.)

Sveiki! Smagu, jog galiu pasidalinti savo įspūdžiais iš šešių mėnesių trukusios stažuotės Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijoje (PTO). Už paskatinimą vykti tenai esu dėkinga Klaipėdos universiteto Studentų reikalų skyriaus vyr. specialistei Ingai Anulytei, bei „Patirties partnerių“ darbuotojoms Rūtai ir Rasai, už profesionalų ir greitą jų darbą, bei už tai, kad jų dėka studentai turi galimybę stažuotis tarptautinėse organizacijose.

Pati baigiau turizmo ir rekreacijos bakalauro studijas Klaipėdos universitete. Stažuotė PTO buvo puiki galimybė pagilinti savo žinias turizmo srityje globaliu mastu. Departamentas, kuriame atlikau praktiką, ir kurį drąsiai galėjau vadinti tuos 6 mėnesius savo namais, vadinosi „Mugių bei specialių projektų / Šilko kelio programa“. Mano pagrindinės pareigos buvo bendradarbiavimas ir bendravimas su kiekvienu PTO departamentu ir publikacijų rinkimas į tokias tarptautines muges kaip WTM Londonas, FITUR Madridas, ITB Berlynas, Investour Maskva, elektroninių laiškų rašymas / atsakinėjimas, „Šilko kelio“ valstybių ministrų, turizmo agentūrų registravimas į susitikimus, seminarus, kontaktų suvedimas į duomenų bazę (CRM), prezentacijų ruošimas, „Šilko kelio“ publikacijų koregavimas rusų ir anglų kalbomis, „Šilko kelio“ internetinės svetainės atnaujinimas nauja informacija rusų, anglų kalbomis. Taip pat turėjau galimybę dalyvauti FITUR mugėje, Madride, ir padėti pristatant PTO veiklą prie stendo, bei Afrikos departamentui INVESTOUR metu registruojant dalyvius į „B2B workshop“.

Spalio mėnesį daugelis PTO praktikantų, darbuotojų buvo pakviesti būti savanoriais ir padėti Jungtinių tautų 70-mečiui skirtame renginyje. Tenai turėjau puikią galimybę sužinoti apie kitų Jungtinių Tautų agentūrų veiklą kaip UNICEF, UNDP, UNHCR, UNRWA,WFP, FAO. Mano pagrindinė paskirtinis renginio metu buvo padėti WFP ir FAO programoms prie jų stendų.

Buvimo PTO metu buvau pakviesta dalyvauti PTO generalinio sekretoriaus Talebo Rifajaus (Taleb Rifai) ir Lietuvos ambasadorių susitikime. Taip turėjau galimybę dalyvauti susitikime su visiems gerai žinomu profesoriumi, elektroninio turizmo srityje, Dmitrjum Buhaliu (Dimitrios Buhalis).

Organizacijoje, kurioje dirba apie 200 be galo draugiškų, šiltų, nuotaikingų žmonių iš viso pasaulio, tikrai galima rasti ko pasimokyti ir pasisemti iš kiekvieno. Tai buvo puiki galimybė sužinoti kaip atrodo darbas didelėje tarptautinėje organizacijoje, bei susipažinti su Jungtinių Tautų sistema.

Stažuotė PTO suteikė man ne tik profesinių žinių, bet ir pakeitė mane kaip asmenybę. Po praktikos tikrai pasikeitė mano požiūris į daugelį dalykų, net į mano asmeninį gyvenimą. Dabar tikrai geriau žinau, ko noriu iš savo gyvenimo, žinau, kokios mano savybės stipriausios bei ką dar reikėtų patobulinti.

Šiek tiek apie Ispaniją

Tiesiog keliauti ar gyventi šioje šalyje tam tikrą laiką, jaustis jos dalimi, yra du skirtingi dalykai. Ispanija – nuostabi šalis, kurią palinkėčiau aplankyti kiekvienam. Be galo graži architektūra, daug įdomių muziejų, renginių, parodų, kitaip tariant nuobodu ten niekada nebūna, o ir šešių mėnesių, pasirodo, nepakanka, kad viską aplankytum. Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos norėčiau paminėti, jog ten draugiški, visada norintys padėti žmonės. Nė minutės nesijaučiau svetima toje šalyje, nors ir ispanų kalbos atvykdama gerai nemokėjau. Galvojau, kad reikės daugiau laiko adaptuotis ir pratintis prie šios kultūros, tačiau nereikėjo nei poros savaičių, kad prie jos priprasčiau ir jausčiausi kaip namie.

Mielas studente / absolvente, jei tik turi galimybę išbandyti save panašioje organizacijoje, nė minutės nedvejok! Tai tikrai bus visapusiškai naudinga patirtis! Jei pagrindinė priežastis yra baimė, dėl kurios tau sunku apsispręsti, pasinaudok poeto Justino Marcinkevičiaus patarimu: „Žmogus bent sykį privalo parodyti liežuvį savo baimei“, tai veikia.

Sėkmės Tau!

Airė Semaškaitė: Nusprendžiau nieko negalvoti ir eiti pirmyn

Studijuodama, labai dažnai ir labai nedrąsiai pagalvodavau apie Erasmus+ programą. Sužinojusi, kad programoje galima dalyvauti atliekant tarptautinę praktiką, nusprendžiau veikti. Praktikos vietos ieškojimas buvo sunkiausias ir daugiausiai kantrybės reikalaujantis darbas. Tačiau man pasisekė, tuo metu universitetas gavo pasiūlymą iš Kipro, kuris buvo skirtas būtent gamtos mokslų studentams. Užpildžiusi reikiamus dokumentus, nieko nesitikėdama laukiau atsakymo. Po kelių dienų sulaukiau laiško su sveikinimais, jog vykstu į Kiprą pusei metų. Kartu su džiugesiu buvo ir baimės jausmas, tačiau nusprendžiau nieko negalvoti ir eiti pirmyn. Dabar galiu pasakyti, kad tai buvo vienas iš geriausių mano gyvenimo etapų.

Praktikos vieta – pietinėje Kipro dalyje esančiame Limassol mieste. Praktiką pradėjau rugsėjį, baigiau kovą ir tai buvo mano pirmoji žiema, kurią praleidau be palto. Jūra, saulė, paplūdimiai ir nuostabus oras lydėjo kiekvieną dieną. Ir kas galėtų būti geriau?!

Darbas laboratorijoje man nebuvo naujiena, tad labai greitai išmokau daugybę naujų dalykų bei galėjau panaudoti jau turimas žinias. Praktikos metu plaukėme į Viduržemio jūrą imti vandens bei nuosėdų mėginių. Taip pat išmokau naujų mėginių analizavimo metodų (granuliometrija, fosforo ir organinės medžiagos tyrimai, t. t.). Laisvo laiko metu galėjau pamatyti Kiprą iš arti. Apkeliavau visą salą, pamačiau ne tik gausybę nuostabių vietų, bet susipažinau ir su naujais žmonėmis. Žinoma, sužinojau apie Kipro salos istoriją ir kultūrą.

Galiu patikinti, man tikrai pasisekė, kad turėjau galimybę gyventi šioje nuostabioje Viduržemio jūra skalaujančioje saloje. Esu laiminga, jog išnaudojau šią pasitaikiusią progą. Tarptautinė praktika suteikė naujų žinių, patirties bei neužmirštamų akimirkų. Prisiminimai apie gyvenimą Kipre sukelia šypseną ir galiu pridurti, jog, tai buvo nuostabus laikas dar nuostabesnėje vietoje.

Jeigu vis dar svarstai dėl dalyvavimo Erasmus + programoje, nebelauk! Būsi tikrai nustebintas, kai pamatysi kiek daug gyvenimiškos ir profesinės patirties suteikia ši galimybė.

Turite klausimų dėl dalyvavimo programoje? Norėtumėte pasitikrinti savo CV bei motyvacinį laišką? Kviečiame užsukti į Studentų reikalų skyrių ar parašyti el. paštu inga.anulyte@ku.lt