LT   |   EN      Mano KU   |   
Tarptautinę neįgaliųjų dieną – negalios pažinimo pamoka vaikams
03-12-2021

Daugiau nei 1000 priešmokyklinio ir pradinio ugdymo Lietuvos mokyklų vaikų šiandien jungėsi į virtualų renginį „Aš neabejingas, o tu?“.

Jo organizatoriai – Klaipėdos universiteto ir Lietuvos jūrų muziejaus mokslininkai, delfinų terapijos specialistai, dirbantys neįgaliųjų socializavimo srityje. Pokalbiu su mažamečiais apie negalią ir neįgaliuosius kasmet paminima Tarptautinė neįgaliųjų diena. Šio renginio tikslas – auginti vaikus, pažįstančius negalias, neturinčius neigiamų nusistatymų prieš kitaip judančius, matančius ar mąstančius bendraamžius, nes, kaip sako organizatoriai, žinojimas naikina bendravimo barjerus ne tik ikimokyklinio ugdymo įstaigose ar mokyklose, bet ir suaugusiųjų bendruomenėje.

Iki pandemijos kaskart gyvai vykęs renginys, jau antrus metus organizuojamas virtualioje aplinkoje. Gausi renginio dalyvių auditorija šiandien keliavo iš vietos į vietą. Vaikai apsilankė Lietuvos jūrų muziejaus delfinų terapijos centre, sužinojo, kaip neįgaliems vaikams gali padėti delfinai, drauge su ten dirbančiais specialistais atliko mankštas.

Žiūrovai turėjo galimybę pabuvoti Klaipėdos „Litorinos“ mokykloje, kur mokosi klausos negalią turintys vaikai. Drauge su vienu iš jų net išmoko keletą gestų kalbos žodžių.

Interviu su parolimpiečiu irkluotoju Augustu Navicku vaikai išgirdo, kad negalia nėra priežastis užsisklęsti. Po stuburo traumos vaikščioti negalintis Augustas save atrado irklavimo sporte ir turi sukaupęs visą trofėjų kolekciją. Dar Augustas pasakojo pajūrio miškuose mėgstantis pasivažinėti rankomis minamu dviračiu.

„Nėra negalios, yra bloga aplinka ar neteisingas požiūris į neįgaliuosius, kurį mes stengiamės pakeisti“, – sako viena iš renginio iniciatorių Klaipėdos universiteto (KU) Sveikatos mokslų fakulteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėja prof. Daiva Mockevičienė.