LT   |   EN      Mano KU   |   
Sveikinimai KU mokslininkei, tapus Lietuvos olimpinės akademijos vadove
03-03-2021

Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. A. Razbadauskas pasveikino KU Sporto, rekreacijos ir turizmo katedros vedėją prof. dr. Astą Šarkauskienę, išrinktą vienos iš svarbiausių šalies sporto organizacijų – Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) vadove.

„Tai – ne tik asmeninio autoriteto bei kompetencijų įvertinimas ir pripažinimas, tai – garbė Universitetui, kuriame dirbate, tai – garbė miestui. Klaipėdiečiai ne taip jau ir dažnai tampa nacionalinių organizacijų lyderiais“,- sveikindamas prof. dr. A. Šarkauskienę sakė KU vadovas.

LOA – viena iš pirmųjų sporto organizacijų, atkurtų Lietuvai susigrąžinus nepriklausomybę. Organizacija priklauso tarptautiniam Olimpinių akademijų tinklui. LOA vairą prof. dr. A. Šarkauskienė perima iš dvi kadencijas jai vadovavusio Artūro Poviliūno. Konkurentų lyderio rinkimuose ji neturėjo. Iš 122 organizacijos vienijamų narių dauguma balsavo už kandidatę iš Klaipėdos.

Prof. dr. A. Šarkauskienė sako, jog LOA tikslai ir ateity lieka tie patys – skleisti ir įtvirtinti visuomenėje olimpines vertybes: kilnus ir garbingas elgesys; tobulumo siekis; draugystė; kūno ir dvasios vienovė; džiaugsmas dėl įdėtų pastangų; ypač didelį dėmesį skiriant jaunosios kartos ugdymui bei sporto mokslo plėtrai. Organizacija, kelianti sau edukacinius tikslus, glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu bei tarptautiniais partneriais.

Susitikime pasidžiaugta, jog Klaipėdos universitetas turi sporto krypties studijų programą, aptarti galimų sportinių renginių planai.