LT   |   EN      Mano KU   |   
Susitikimas su Liepojos neregių ir silpnaregių draugija
29-05-2019

2019 m. gegužės 23 d. KU Sveikatos tyrimų ir inovacijų mokslo centro darbuotojai: vyriausioji mokslo darbuotoja prof. habil. (hp) dr. Dalia Marija Stančienė ir specialistas Andrejus Larionovas susitiko su Liepojos neregių ir silpnaregių draugijos pirmininku Mariu Ceiruliu, projektų vadybininke Daiga Sudra, projektų koordinatore Zanda Krumina, viešųjų ryšių specialiste Anika Lazdeniece, finansininke Iveta Mikloviča.

Buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės, bendrų projektų rengimo perspektyvos, susipažinta su draugijos veikla, aplankytas neregių ir silpnaregių socialinės reabilitacijos ir informacijos centras. Centrui pasirinkta kaimo vietovėje Ziemupe, apie 25 km. už Liepojos, 13 ha sodyba, kurioje sudarytos sąlygos ne tik kūno stiprinimui, bet ir sielos atgaivai. Pačių draugijos narių rankomis įrengtas pojūčių parkas su basų kojų taku, įveistas vaismedžių sodas, prižiūrimi naminiai gyvūnai, atvykstančių neįgaliųjų apgyvendinimui restauruotas dviejų aukštų gyvenamas pastatas su kaimiškos architektūros elementais. Artimiausi planai – įrengti 1 000 kv. m. tvenkinį, skirtą neįgaliųjų poilsiui ir pramoginei žvejybai bei

Liepojos neregių ir silpnaregių draugijos veikla, pritaikant aplinką asmenims su regėjimo negalia pagal universalaus dizaino principus sulaukė įvairių apdovanojimų. 2016 m. Maris Ceirulis buvo apdovanotas specialiu prizu Paryžiuje universalaus dizaino neįgaliems parodoje.