LT   |   EN      Mano KU   |   
„Studijų regatoje“ – rekordinis dalyvių skaičius
11-01-2019

„Studijų regatai“ – penkeri. Renginys, organizuojamas Klaipėdos miesto savivaldybės bei uostamiesčio aukštųjų ir profesinių mokyklų iniciatyva, šiemet išaugo ir buvo surengtas Klaipėdos „Švyturio arenoje“. Skaičiuojama, jog studijų ir karjeros mugėje apsilankė rekordinis moksleivių skaičius – virš 4000.

„Studijų regatoje‘19“ dalyvavo per 20 Lietuvos aukštųjų ir profesinių mokyklų bei lygiai tiek didžiausių šalies įmonių bei organizacijų atstovų, kurie karjeros mugėje prisistatė, atsakė į moksleiviams rūpimus klausimus: kaip įsidarbinti baigus studijas ar kas lemia sėkmingą karjerą.

Moksleiviai ne tik bendravo su galimais darbdaviais, aukštųjų bei profesinių mokyklų dėstytojais ar studentais. „Studijų regatoje“ buvo skaitomi 7-i pranešimai įvairiomis, su profesijos pasirinkimu susijusiomis temomis.

Pavyzdžiui, psichologė, Klaipėdos universiteto ir Klaipėdos valstybinės kolegijos dėstytoja dr. Renata Arlauskienė atsakė į klausimą: „Ar tikrai gali tapti bet kuo?“. Įmonės „Creative Partners“ vadovas Darius Šoparas moksleiviams atskleidė, ką šie turi išmokti, kad 2019 metais pradėtų savo verslą internete.

Nuo ko pradėti ir kaip įgyvendinti unikalias verslo idėjas jaunuoliams patarė projekto „StartUp Klaipėda“ atstovai: Klaipėdos universiteto prof. dr. Diana Šaparnienė bei Viešbučių ir restoranų tinklo „Tubinas International“ įkūrėjas ir savininkas Juozas Tubinas.

Sėkmingos karjeros paslaptimis dalijosi UAB Mars Lietuva personalo skyriaus vadovė Viktorija Kriščiūnaitė, tikinusi, jog: „Karjera – ne staigmena, jos reikia nuosekliai siekti“.

Tuo metu didelio „Studijų regatos‘19“ dalyvių susidomėjimo sulaukė pokalbis su Lietuvoje muzikinę karjerą pradėjusia ir ją šiuo metu Londone sėkmingai tęsiančia dainininke Monika Liu. Dalindamasi savo sėkmės istorija ji priminė, jog yra klaipėdietė: čia baigė mokyklą ir pradėjo studijas Klaipėdos universitete.

„Po dviejų metų iš Klaipėdos išvykau į Ameriką, nes pasitaikė puiki galimybė studijuoti savo svajonių universitete. Laimėjau konkursą. Vėliau po kelių metų ten, atsirado galimybė tęsti mokslus Londone, tad jau 5-us metus gyvenu ir dirbu ten. Ir nors pradžioje teko dirbti įvairiausius darbus, pavyzdžiui pardavinėti prancūziškus drabužius, dabar esu labai laiminga, kad galiu išgyventi iš muzikos ir kūrybos“, – pasakojo Monika Liu.

Kalbėdama apie tai, kaip išsirinkti profesiją, mergina moksleiviams patarė per daug nesijaudinti.

„Mane visada motyvuoja tai, kad gyvenimas yra laikinas: mes gimėme, ir mes mirsime. Tad svarbiausia yra ramiai žiūrėti į visus kylančius sunkumus, nesureikšminti dalykų, sunkumų ir siekti to, ko jūs iš tiesų norite“, – kalbėjo Monika Liu.

Moksleivių dėmesį traukė kone kiekvienas save studijų mugėje pristatęs universitetas, aukštoji ar profesinė mokykla. Prie stendų buvo demonstruojama įvairiausia įranga, technika, priemonės, mokslininkų bei studentų išradimai, daromos šukuosenos, plakami kokteiliai ar net kepami blynai.

Klaipėdos universiteto stende moksleivius labiausiai domino studentų sukonstruotas pneumobilis. Jo sumanytojas, KU absolventas, dėstytoju Universitete dirbantis doc. dr. Pranas Mažeika.

„Esu iš Kretingos, tad Klaipėdos universitetas man artimas ir pagal vietą, ir pagal „dūšią“. Šį pneumobilį sukonstravome su komanda konkursams, kuriuose mums puikiai sekasi. Šiuo metu jau esu numatęs ir naujų, ne ką mažiau įdomesnių nei pneumobilis, projektų. Kartu su studentais įgyvendinsime ir juos“, – kalbėjo KU dėstytojas doc. dr. P. Mažeika.

Studijų ir karjeros mugės dalyviai domėjosi ir KU lego robotu, valdomu specialia programėle, o stabtelėję prie  KU Medijų laboratorijos stendo, galėjo trumpam tapti radijo laidų vedėju, reklaminių tekstų garsintoju, televizijos laidų vedėju ar operatoriumi. Moksleiviai buvo kviečiami įgarsinti audio reklamas profesionalia garso įrašymo įranga, filmuotis simuliacinėje tiesioginėje transliacijoje, o smalsiausiems buvo suteikta galimybė pabūti vaizdo operatoriais.

Ne tik moksleiviai, bet ir mokytojai būriavosi prie KU sveikatos mokslų fakulteto atstovų. Šie, įvairių prietaisų pagalba tikrino sveikatą bei suteikė neįkainojamų pamokų: mokė teisingai atlikti dirbtinį kvėpavimą, demonstravo kaip suteikti pagalbą užspringusiam žmogui.

Kalbinti moksleiviai tikisi, jog po studijų ir karjeros mugės, pavyks lengviau apsispręsti kur tęsti mokslus.

„Atvykęs į vieną vietą gali pamatyti daug aukštųjų mokyklų ir pabendrauti su jų atstovais. Pajusti kokia atmosfera, kuriame universitete ar kolegijoje yra. Tai labai svarbu, kai nesi apsisprendęs kur ir ką nori studijuoti“, – sakė 1-oje gimnazijos klasėje besimokanti Gintarė.

„Esam klaipėdiečiai, domimės ką galime studijuoti čia, savo mieste. Nors tėvai skatina vykti mokytis į užsienį, aš – nenoriu, nes čia mano namai, mano draugai. Vykti į kitą miestą taip pat neturiu didelio noro, nes prisidėtų papildomos išlaidos būsto nuomai ir pan. Tad atvykome pažiūrėti ką ir kur galima studijuoti Klaipėdoje“, – pasakojo 9-okas Edvinas.

Skaičiuojama, kad „Studijų regatoje‘19“ šiemet apsilankė virš 4000 moksleivių iš visos Lietuvos.