LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Studentų mokslinė konferencija „Chemija ir cheminė technologija“

Gegužės 18 dieną Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete vyko kas trejus metus į Klaipėdą sugrįžtanti studentų mokslinė konferencija „Chemija ir cheminė technologija“. Šiais metais uostamiestyje susirinko daugiau kaip 60 dalyvių iš Klaipėdos, Vilniaus, Kauno technologijos ir Vilniaus Gedimino technikos universitetų.

Konferencijos metu studentai pristatė savo mokslinių tyrimų rezultatus 4 sekcijose: analizinės, fizikinės, aplinkos chemijos ir inžinerijos, neorganinių medžiagų ir technologijų, polimerų chemijos, naftos chemijos ir technologijos. Daugiausia pranešimų skaityta organinės chemijos, biochemijos ir bioinžinerijos sekcijose. Pristatyti moksliniai tyrimai atskleidė, kad studentų darbai parengti aktualiomis šiuolaikinio mokslo ir pramonės temomis.

Konferencijos plenariniame posėdyje pranešimus skaitė: Klaipėdos uosto Ekonomikos ir finansų direktorius Martynas Armonaitis – „Klaipėdos uosto veikla, socialinė-ekonominė reikšmė, uosto plėtros planai“, Jonas Baltrušaitis (Lehigh universitetas, JAV) – „Chemija vs. chemijos inžinerija: takoskyra ir karjeros galimybės“.

Konferencijos partneris ir rėmėjas VšĮ „Grunto valymo technologijos“ įsteigė prizą už geriausią studentų mokslinį darbą. Prizas įteiktas Klaipėdos universiteto studentei Arlandai Rylskytei už darbą „Vandenilio peroksido įtaka bitumo skaidymui dirvožemyje“.

Konferencijos pabaigą vainikavo pažintinė ekskursija po Klaipėdos uosto akvatoriją.

Įkvėpti šio renginio jaunieji mokslininkai suskubo ruoštis kitai konferencijai, kuri ateinančiais metais turėtų vykti Vilniuje.

Dėkojame visiems dalyviams už aktyvų dalyvavimą, Inžinerijos katedros Chemijos inžinerijos studijų programos dėstytojams ir kolektyvui – už puikų renginio organizavimą.

Konferencijos partneriai: