LT   |   EN      Mano KU   |   
Studentė iš Italijos: KU Jūros tyrimų institutas – puiki vieta dirbti
27-06-2019

Jūrų biologijos magistrą Palerme (Italijoje) studijuojanti Ylenia Vernacie pagal „Erasmus+“ programą atvyko į Klaipėdos universitetą (KU). Atlikdama tyrimus savo baigiamajam magistro darbui, ji KU Jūros tyrimų instituto (JTI) laboratorijose praleido du mėnesius. 

Italė KU JTI Pajūrio aplinkos ir biogeochemijos laboratorijoje tyrė jūrines antis, kadangi studentės baigiamojo darbo tema: „Baltijos jūros ledinių ančių (Clangula hyemalis) ir nuodėgulių (Melanitta fusca) kepenų audinių elementų sudėtis“.

„Dirbdama JTI išmokau daryti paukščių autopsiją ir paruošti kepenų pavyzdžius cheminei analizei laboratorijoje. Su rezultatais vis dar dirbu, bet galiu patvirtinti, kad tai buvo tikrai įdomus darbas“, – pasakojo Ylenia.

Mergina teigia, JTI sutikusi daugybę malonių žmonių, mokslininkų, kurie mielai talkino tyrimų procese, dalijosi gerąja patirtimi, tad institute praleistas laikas buvo įsimintinas.

„Institutas – vieta, kurioje gera dirbti. Specialistai čia puikiai išmano savo veiklą. Darbas JTI yra itin gerai organizuotas, taip pat mane sužavėjo ten esančios modernios laboratorijos“, – pasakojo studentė.

Ylenia sako, kad išvykusi atgal į Italiją labiausiai pasiilgs būtent instituto ir bendrabučio, kuriame gyveno, o ypač, ten sutiktų žmonių.