LT   |   EN      Mano KU   |   
Studentai domėjosi žaliosiomis technologijomis studijų vizite UAB „RETAL Baltic“
18-04-2019

Klaipėdos universiteto (KU) studentai, aktyviai palaikantys ir prisijungę prie žaliojo augimo iniciatyvų skatinimo ir inovacijų plėtros, dalyvavo pirmajame išvykstamajame studijų vizite UAB „RETAL Baltic“ įmonėje, veikiančioje Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos teritorijoje. Studentus į įmonę lydėjo projekto vadovė doc. dr. Rasa Viederytė.

Vizito tikslas – geriau pažinti regione veikiančias įmones, kurios kasdien sprendžia žaliojo augimo iššūkius. Studentams buvo aktualu gauti atsakymus, kaip įmonėje kuriamos ir realizuojamos inovacijos, kokie inovatyvūs produktai kuriami, kokios ateinančios į rinką naujovės, kaip įmonė apie jas sužino ir pritaiko gamybos procesą.

Domėtasi, kiek svarbus įmonėje atsakingas požiūris į žaliąjį augimą, su kokiais iššūkiais ir problemomis susiduriama ir kaip tai sėkmingai realizuojama, kaip keičiasi klientų požiūris ir supratimas į tausųjį vartojimą.

Studentus pasitikęs produkcijos vadovas Alvydas Pelenis, pirmiausiai supažindino su įmonės gaminamais produktais ir technologinės plėtros etapais. Pristatė atsakingą įmonės požiūrį į kokybės reikalavimus ir taršos prevencijos ypatumus, atkreipė dėmesį į technologinių inovacijų svarbą.

Studentams rūpėjo plastiko, kaip žaliavos, ateitis ir kiek šis produktas yra tobulinamas, kad atitiktų visus saugos ir kokybės parametrus. Produkcijos vadovas pristatė naujausius saugos ir kokybės reikalavimus, keliamus plastiko produkcijai, kurie įsigalios 2025 metais, ir ypač kamštelių tvirtinimo ypatumus.

A. Pelenis pademonstravo, jog net ir mažiausiose produkto pakuotės detalėse, tokiose kaip kamšteliai ir A-PET plėvelė (kuri skirta tiek maisto, tiek ne maisto pakuočių gamybai) yra daug svarbių technologinių ir inovacinių bei intelektinės apsaugos niuansų. Studentai aktyviai diskutavo apie šalyje veikiančius plastiko taros rūšiavimo ypatumus, dalijosi užsienio šalių patirtimi.

Po išsamaus pristatymo, vizito dalyviai buvo pakviesti susipažinti su gamybos procesu ir pagamintų produktų sandėliavimo sistema. Sertifikuotas gamybos procesas, dalyvavimas rūšiavimo iniciatyvose, antrinės žaliavos panaudojimas gamyboje, pagarba darbuotojui, modernios automatizuotos gamybos sistemos, nuolat diegiamos technologinės inovacijos, produkcijos realizavimas pasaulinėse rinkose ir pozityviai nusiteikęs kiekvienas sutiktas dirbantysis – studentams paliko puikų įspūdį. Kai kurie susidomėjo praktika ar karjera šioje įmonėje.

„Studijų vizitas buvo organizuojamas įgyvendinat tarptautinį projektą „SB BRIDGE – Tiltų statymas žaliųjų technologijų ateičiai“ (angl. „Building bridges for green tech future“), finansuojamą Pietų Baltijos programos lėšomis. Projekto metu bus organizuojamos žaliojo augimo stovyklos, olimpiados žaliųjų technologijų tematika, sukurta duomenų bazė neformaliam kvalifikacijos kėlimui ir kt.“,  – sakė doc. dr. R. Viederytė.

UAB „RETAL Baltic“ yra įmonių grupės RETAL Industries Ltd., jungiančios 17 įmonių bei užsiimančios PET granulių ir pakuočių gamyba, narė. Ukrainos kapitalo įmonių grupei priklausanti bendrovė ženkliai investavo į gamybos inovacijas, pagrįstas nišinių produktų kūrimu. UAB „RETAL Baltic“ užsiima A-PET (polietilentereftalato) plėvelės bei didelio tankio polietileno (HDPE) kamštelių buteliams gamyba. Įmonė siūlo kamštelių spalvų pasirinkimą, taip pat skaidrią, spalvotą ir metalizuotą plėvelę bei teikia plėvelės metalizavimo paslaugą.