LT   |   EN      Mano KU   |   
Stiprėja ilgametė partnerystė tarp Klaipėdos universiteto ir Klaipėdos universitetinės ligoninės
14-08-2020

Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas ir Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis šiandien pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Atnaujinta sutartimi tikimasi ne tik glaudesnės partnerystės profesinio informavimo ir orientavimo, kvalifikacijos kėlimo, mokslinėje ir studentų praktinio mokymo veikloje, bet ir skatinti universiteto dalyvavimą ligoninės veikloje. Vadovai taip pat susitarė, kad COVID-19 pandemijos metu ligoninė teiks reikiamą pagalbą studentams. Tai ypatingai aktualu artėjant naujiems studijų metams, kai mokslus pradeda studentai ne tik iš Lietuvos, bet ir gausus užsieniečių būrys.

„Universitetui ruošiant aukštos kvalifikacijos sveikatos sektoriaus specialistus ligoninių vaidmuo ypatingai svarbus. Jau dabar didžioji dalis universitete dirbančių dėstytojų yra praktikuojantys medikai, todėl su studentais gali dalintis  ne tik akademinėmis, bet ir aktualiausiomis praktinėmis žiniomis. Bendras koordinuotas darbas labai svarbus ir vertinant susiklosčiusią pandeminę situaciją, pirmąją bangą įveikėme kartu vienydami jėgas – KU mokslininkai prisidėjo testuodami ir kurdami apsaugos priemones medikams, o studentai savanoriaudami ligoninėse. Tai gražus sinergijos pavyzdys, kai universitetas tampa ligoninės partneriu“, – sakė KU rektorius prof. A. Razbadauskas.

Pasirašydamas sutartį Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas tikisi, kad stipri mokslo ir ligoninės partnerystė atneš naudos ne tik sutarties partneriams, bet ir visai miesto bendruomenei, regiono žmonėms. „Jau kurį laiką vedamos diskusijos dėl galimybės Klaipėdoje kurti bendrą didelį universitetinį medicinos centrą, kuris galėtų priartinti itin aukštos kokybės medicinos paslaugas Vakarų Lietuvos regiono gyventojams. Šiame kelyje universiteto vaidmuo ypatingai svarbus.“

Kad Klaipėda galėtų tapti trečiu šalyje universitetiniu medicinos centru  šią vasarą susirinkę diskutavo ir tokiai Klaipėdos sveikatos sistemos raidos krypčiai pritarė tiek miesto politikai, tiek ligoninių vadovai. Tokią kryptį palaikė ir Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Vasarą viešėdamas Klaipėdoje ministras teigė, kad Klaipėdoje turėtų būti vienas centras, kurio steigėjais galėtų būti tiek ministerija, tiek savivaldybė, tiek universitetas. „Mes palaikome šią viziją, juk universiteto Sveikatos mokslų fakultetas yra sėkmingai augantis, didėja tiek studentų, tiek siūlomų programų, vykdomų mokslinių tyrimų skaičius ir kryptys. Stiprėjanti partnerystė su ligonine, manau yra logiška bendros veiklos tąsa artėjant link universitetinio medicinos centro atsiradimo Klaipėdoje“ – teigė A. Razbadauskas.