LT   |   EN      Mano KU   |   
Startavo 52-oji Lietuvos moksleivių biologijos olimpiada
21-03-2019

Šiandien, kovo 21 dieną, Klaipėdos universitete startavo 52-oji Lietuvos moksleivių biologijos olimpiada, skirta 9-12 klasių moksleiviams.

„Tai kasmetinė olimpiada, kurią organizuoja Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras bei Lietuvos gamtos mokslų olimpiadų asociacija. Prie olimpiados prisideda ir Klaipėdos universitetas, tačiau ne vien tik suteikdamas patalpas.

Moksleiviai olimpiados metu gali naudotis KU laboratorijomis, o dėstytojai bei mokslininkai yra šios olimpiados komisijos nariai, taip pat ir užduočių formuotojai. Beje, buvome įsipareigoję užimti ir moksleivius atlydėjusius mokytojus, tad jiems pasiūlėme edukacinį užsiėmimą Botanikos sode, paskaitą „Kam reikalingi Arkties tyrimai?“, kurią skaitė KU prof. habil. dr. Sergej Olenin. Tokiu būdu mokytojai kėlė savo profesinę kvalifikaciją“, – pasakojo KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto Gamtos mokslų katedros vedėja dr. Renata Pilkaitytė.

Į šį olimpiados turą atvyko geriausi Lietuvos moksleiviai, pelnę pirmąsias vietas savo mokyklų bei miestų ir rajonų organizuotose biologijos olimpiadose.

„Šiandien čia atvyko 120 geriausių, 9-12 klasių mokinių iš visos Lietuvos. Jie įveikė mokyklos etapą, tada dalyvavo rajono arba miesto olimpiadose, kur pelnė pirmąsias vietas.

Etape, kuris vyksta Klaipėdos universitete, po šventės atidarymo, moksleivių laukia teorinės užduotys, o rytoj – praktinės. Turime atsivežę nemažai laboratorinės įrangos, o taip pat ją suteikia ir Klaipėdos universitetas“, – teigė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro metodininkė Miglė Čiurinskaitė.

Anot jos, ši olimpiada išskirtinė ir tuo, kad prie jos organizavimo prisijungia savanoriai, kurie rūpinasi moksleivių laisvalaikiu: organizuoja pramoginę veiklą, protmūšius, stalo žaidimų naktis.

Olimpiada vyks 3 dienas.

„Pagrindinis dalykas dėl kurio rungiasi moksleiviai, tai dėl galimybės atstovauti Lietuvai tarptautinėje biologijos olimpiadoje. Taigi šiame etape atrinksime 15 mokinių, kurie toliau rungsis dėl minėtos galimybės atstovauti Lietuvai. Na, o kitų olimpiados dalyvių laukia puikūs prizai“, – sakė M. Čiurinskaitė.

Kalbinti moksleiviai tikino, jog dalyvaudami olimpiadoje tikisi patikrinti savo žinias, įgyti naujų, užmegzti pažintis.

„Pirmą kartą tenka dalyvauti olimpiadoje, kuri vyksta 3 dienas. Jai ypatingai nesiruošiau, tačiau skaičiau straipsnius, knygas, sprendžiau praėjusių metų olimpiados užduotis. Man tai – nauja patirtis, tikiuosi surasti bendraminčių, įgyti žinių“, – teigė 9-kas Paulius, atvykęs iš Tauragės.

Tuo metu kalbinta 9-kė Miglė sakė, jog gamtos mokslai mokykloje ją domina labiausiai ir juokauja, jog olimpiadoje jai svarbiausia – užimti ne paskutinę vietą.

„Norėčiau užimti bent priešpaskutinę vietą, kad tik ne paskutinę“, – šypsojosi pašnekovė. „Tačiau labiausiai šiuo dalyvavimu olimpiadoje noriu įsitikinti ar gamtos mokslai išties mane taip domina ir ar noriu savo ateitį sieti su jais“, – kalbėjo Miglė atvykusi iš Jurbarko.

Olimpiadoje moksleivių žinias vertins komisija. Šiemet ją sudaro 18 narių. Tai Vilniaus universiteto, Sveikatos mokslų universiteto, Klaipėdos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojai, docentai bei įvairių universitetų studentai, kurie dalyvavo ir puikiai pasirodė tarptautinėse biologijos olimpiadose.