LT   |   EN      Mano KU   |   
Socialinio verslumo idėjų konkurse – prizinė vieta KU komandai
15-04-2019

Balandžio 5 d. įvyko LINPRA projekto ATVERK-2 baigiamasis renginys ir studentų idėjų konkurso finalas. Projekte dalyvavo Lietuvos aukštosios mokyklos, Robotikos mokykla ir LINPRA nariai „Baltik vairas“, „ALTAS komercinis transportas“ bei „Vakarų laivų gamykla“.

Dalyviai siekė sudominti jaunimą verslo kūrimo galimybėmis ir įkvėpti veiklai, kuri atitiktų darbo rinkos ir visuomenės poreikius. LINPRA ir 9-ių Lietuvos aukštųjų mokyklų projekte studentai gilino savo verslumo ir kūrybiškumo žinias, kurias vėliau pritaikė kurdami socialinio verslo planus keturiose Lietuvos įmonėse, padedant įmonių atstovams.

Finale varžėsi 8 studentų komandos, kurios per 3 mėnesius parengė socialinio verslo planus. Idėjų konkurso finale dalyvavo ir II-ją vietą už verslo plano projektą „Užimtumo ir laisvalaikio centras Live in Klaipėda“ laimėjo jungtinė Klaipėdos universiteto (KU) studentų komanda. Ją sudarė projekto vadovė prof. dr. Ligita Šimanskienė ir studentai: Eligijus Toleikis (Mechanikos inžinerijos studijų programos III k. studentas), Karolis Žalimas (Suskystintų gamtinių dujų terminalų inžinerijos studijų programos I k. studentas), Valdas Peikus (Informatikos inžinerijos studijų programos I k. studentas), Dovilė Bataitytė (Jungtinės KU ir VDU istorijos krypties doktorantūros doktorantė).

KU komandos sukurtas socialinio verslo projektas „Užimtumo ir laisvalaikio centras Live in Klaipėda“ suteiktų galimybę imigrantams sužinoti esminę informaciją teisiniais, finansiniais, dokumentų teikimo klausimais. Centre būtų sudaromos sąlygos mokytis lietuvių kalbos bei susipažinti su lietuvių tautiniais charakterio bruožais. Taip pat suteikiama informacija apie mieste vykstančius renginius keliomis kalbomis.

Projekte ATVERK-2 dalyvavusios AB „Vakarų laivų gamykla“ personalo direktorės Alos Minkevičienės teigimu, KU komandos parengtas socialinio verslo planas leido įvertinti užimtumo centro poreikį ir naudą, į įmonę dirbti atvykstantiems užsieniečiams.

„Jeigu mieste būtų toks laisvalaikio centras, manau, jis pagerintų užsieniečių integraciją ir bendrą savijautą naujoje šalyje. Tačiau, pirmiausia turime užtikrinti, kad bent jau tie užsienio darbuotojai, kurie dirba mūsų įmonėje, turėtų veiklų tiek erdvėse, kuriose gyvena, tiek atrastų užimtumą mieste. Projektas patvirtino, kad įmonės tikrai turi skirti daugiau dėmesio atvykstantiems, bet nepamiršti ir esamų darbuotojų,“ – teigė A. Minkevičienė.

2-os vietos laimėtojams skirtas prizas – mokomieji vizitai į Lietuvos inžinerinės pramonės įmones, susipažįstant su jų veikla.

Daugiau informacijos apie LINPRA projektą ATVERK-2 rasite: https://linpra.lt/isrinkti-atverk-2-konkurso-laimetojai/