LT   |   EN      Mano KU   |   
Socialinio darbo studijos Klaipėdos universitete – bendruomeniškumo link
28-06-2018

Socialinio darbo studijų programa Klaipėdos universitete gyvuoja nuo 1999-ųjų, taigi kitąmet jai sukaks 20 metų. Lygiai tiek pat laiko prie katedros veikia ir Socialinių darbuotojų diskusijų klubas (SDDK). Šis klubas išskirtinis reiškinys akademinėje ir miesto bendruomenėje. Kasmet džiaugiamės galimybe keletą kartų susiburti drauge – studentai, dėstytojai, socialiniai partneriai, programos absolventai ir miesto bendruomenės nariai – ir neformalioje aplinkoje padiskutuoti visiems svarbiais klausimais ar tiesiog draugiškai pabendrauti. SDDK susitikimai leidžia visiems pasijusti bendruomenės, socialinio darbo šeimos dalimi.

Sunku išvardinti visas diskusijų metu aptartas temas, tačiau paskutinysis SDDK renginys, vykęs 2018 m. gegužės 30 d. buvo skirtas būtent bendruomeniškumo stiprinimui. Socialinio darbo programoje pradėjus studijuoti užsienio studentams, kyla naujų iššūkių, kaip juo sėkmingai įtraukti į studentų ir socialinių darbuotojų šeimą, kaip spręsti šioje skirtingas tautas ir rases junčiančioje šeimoje kylančius klausimus. Džiugu, kad iškart pavyko pasiekti konkrečių rezultatų:  tarptautinės grupės studentams išsakius poreikį vasarą savanoriauti, jiems pasiūlyta savanorystės vieta! Vaikų, sergančių cukriniu diabetu klubas ,,Smalsučiai“ pakvietė užsieniečius studentus atvykti į klubo organizuojamą stovyklą Šventojoje. Ten ketina savanoriauti socialinio darbo katedros studentai, atvykę iš Nigerijos.

Jau numatytas renginys ir 2018 metų rudeniui. Praktikų ir studentų pageidavimu jame dėmesys bus skiriamas psichikos sveikatos problemų turintiems asmenims. Plenariniam pranešimui pažadėjo atvykti socialinio darbo katedros absolventė Aistė Trimakaitė, Londone dirbanti su asmenimis, turinčiais teistumą ir psichikos sveikatos problemų. Aistė yra sukaupusi įdomią patirtį, tikėtina, tai bus ne tik plenarinis pranešimas, bet ir metodinis seminaras ateityje.

 Kviečiame ir jus į Klaipėdos universitetą, į socialinio darbo studijas. Jei turite abejonių, štai jums dar keletas argumentų:

iš visų Lietuvos universitetų, siūlančių socialinio darbo studijas, Klaipėdos universitete studijos yra trumpiausios – trunka tik 3,5 metų, kai VDU, VU, MRU, ŠU ir LSMU skelbiama studijų trukmė – 4 metai. Studijų trukmė ypač aktuali tiems studentams, kurie studijuoja valstybės nefinansuojamose studijų vietose. Klaipėdos universitete vykdomų Socialinio darbo studijų bendra kaina yra mažiausia tarp šalies universitetų, susidarantis kainų skirtumas visiškai padengia vienų metų nuomos Klaipėdos universiteto bendrabutyje išlaidas;

Klaipėdos studentų miestelis yra unikalus savo pastatais bei privačia erdve, o po paskaitų visada galima nulėkti prie jūros.

Atvykite, įsiliekite į studentų gretas, įsijunkite į Socialinio darbo diskusijų klubą ir tapkite mūsų šeimos dalimi.