LT   |   EN      Mano KU   |   
Smalsių matematikų karantinas neišgąsdino
23-11-2020

Antroji Vakarų Lietuvos regiono 5–8 klasių mokinių matematikos olimpiada Klaipėdos universiteto taurei laimėti įvyko! Jos nugalėtojai ir laureatai paskelbti nuotoliniu būdu, o prizai jau keliauja į ugdymo įstaigas.

Organizacinės grupės sprendimu, šiemet 5–8 klasių mokinių matematikos olimpiada Klaipėdos universiteto taurei laimėti vyko nuotoliniu būdu. Norinčių dalyvauti olimpiadoje moksleivių registracija buvo pradėta dar spalio pradžioje. Renginio tikslas išliko nepakitęs — skatinti mokinius domėtis matematikos mokslu, tobulinti ir plėsti jų dalykines žinias.

Praėjusiais metais dalyvauti olimpiadoje buvo pakviestos septynios Klaipėdos regiono savivaldybės, dalyvavo 58 mokiniai ir jų mokytojai. Šiemet kvietimai išsiųsti į 15 Vakarų Lietuvos savivaldybių, į juos atsiliepė ir savo atstovus registravo 11 savivaldybių (Klaipėdos miesto ir rajono, Kretingos, Mažeikių, Plungės, Šilalės, Tauragės, Telšių rajonų, Pagėgių, Palangos, Rietavo miestų)

„Online“ būdu vykusioje olimpiadoje mokiniams skirtos 25 testo tipo užduotys su atvirais ir pasirenkamais atsakymais iš įvairiausių temų. Nors dalyvius šiek tiek nuliūdino faktas, jog dėl karantino neliko galimybės apsilankyti Klaipėdos universitete, bet ir virtuali renginio aplinka nenuvylė. Dalyvių pildytoje anketoje liko tokie atsiliepimai: „Įdomi aplinka darant užduotis. Pagaliau nebuvo baltas nuobodus lapas“; „Patiko spręsti uždavinius, kurie skelbiami žaismingoje platformoje“.

Matematikos olimpiados dalyvių darbų vertinimai buvo skelbiami virtualioje konferencijoje. Jos dalyvius pasveikino Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas, Jūrų technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekanė doc. dr. Rima Mickevičienė, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Ona Sturonienė ir Matematikos olimpiados organizatoriai.

Penktųjų klasių nugalėtojais tapo:

I vieta ir Klaipėdos universiteto taurė — Airidas Kregždys, mokytoja Ingrida Šleinienė, Palangos Vlado Jurgučio progimnazija;

II vieta — Martynas Riekašius, mokytoja Laima Jašinskaitė, Gargždų „Kranto” pagrindinė mokykla;

III vieta — Gabija Saveikaitė, mokytoja Diana Tilvikaitė, Klaipėdos Simono Dacho progimnazija.

Šeštųjų klasių laimėtojai:

I vieta ir Klaipėdos universiteto taurė — Aurimas Eitutis, mokytoja Anastazija Jocienė, Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazija;

II vieta — Liepa Rukštelytė, mokytoja Dovilė Jakubavičienė, Pagėgių sav. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazija;

III vieta — Lukas Mažrimas, mokytoja Dovilija Jančiauskienė, Klaipėdos Sendvario progimnazija.

Septintųjų klasės prizininkai:

I vieta ir Klaipėdos universiteto taurė — Mykolas Grytė, mokytoja Lina Zobėlienė, Tauragės Martyno Mažvydo progimnazija;

II vieta — Haroldas Pogojus, mokytoja Inesa Durčaitė, Mažeikių Kalnėnų progimnazija;

III vieta — Eva Čebatoriūtė, mokytojas Gintaras Šaparnis, Klaipėdos licėjus.

Iš aštuntokų daugiausiai taškų surinko bei nugalėtojais tapo:

I vieta ir Klaipėdos universiteto taurė — Nojus Laucius, mokytoja Lina Zobėlienė, Tauragės Martyno Mažvydo progimnazija;

II vieta — Erikas Kazlauskas, mokytoja Lina Zobėlienė, Tauragės Martyno Mažvydo progimnazija;

III vieta —Tomas Žičkus, mokytoja Janina Stepušaitienė, Klaipėdos Sendvario progimnazija.

Olimpiados organizatoriai – Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytojai Dalia Bendikienė ir Giedrius Žemaitis, Klaipėdos universiteto dėstytoja Marta Karaliutė, Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijos mokytoja Snieguolė Stakvilionė – sveikina visus olimpiados dalyvius, nugalėtojus bei jų mokytojus ir laukia sugrįžtant kitais metais.

Parengta pagal organizatorių informaciją