LT   |   EN      Mano KU   |   
Skelbiamas filosofinių įžvalgų lavinimo konkursas tema: „Asmuo ir jūra“
24-03-2017

Skelbiamas filosofinių įžvalgų lavinimo konkursas tema: „Asmuo ir jūra“

Filosofinių įžvalgų lavinimo konkursu „LAISVA MINTIS IR JŪROS DVASIA“ siekiama atkreipti dėmesį į išskirtinę jūros ir uosto reikšmę formuojantis lietuviškai tapatybei. Lietuvos mokiniai skatinami apmąstyti jūrinį faktorių geopolitiniame Lietuvos valstybingumo kontekste, jūros motyvus mitologijoje, legendose, tautosakoje ir šiuolaikinėje kūryboje, jūros stichijos poveikį mąstymui, asmenybės ir jūros santykį, jūrinį pasaulėvaizdį ir kultūrą.

Sukurkite originalų kūrinį tema „Asmuo ir jūra“. Kūrybinis darbas atliekamas pasirenkant vieną iš trijų žanrų: esė, fotografijos medžiaga, vaizdo klipas. Rekomenduojama kūrybiniame darbe laisvai interpretuoti filosofines lietuvių santykio su vandeniu įžvalgas ir įprasminti lietuviškos jūrinės kultūros ženklus: gintarą, vėtrungę, švyturį, Olando kepurę, Mirusias kopas, kuršvaltes, „Stintapūkio“ šventę, Naglį, guboją, žuvėdras ir kt.

Konkursas skirtas bendrojo ugdymo mokyklų I–IV (gimnazijų) ir 9, 10 (pagrindinių mokyklų) klasių mokiniams. Darbą gali rengti vienas mokinys arba mokinių grupė (ne daugiau kaip 5 asmenys).

Daugiau informacijos apie konkursą

Organizatoriai:
Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto
Filosofijos ir kultūrologijos katedra
Klaipėdos miesto savivaldybė
Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyrius