LT   |   EN      Mano KU   |   
SGD terminalų inžinerija – ateities perspektyva
22-01-2016

Pirmą kartą Klaipėdos švietimo įstaigoje „Klaipėdos Licėjus“ organizuotame renginyje „Karjeros diena ir karjeros naktis“  bendrovės „Klaipėdos nafta“ SGD terminalo inžinieriai skaitė paskaitas 8–12 klasių moksleiviams apie naujai nuo rugsėjo mėnesio startuosiančią studijų programą Klaipėdos universitete (KU) – SGD inžineriją.

Renginio metu specialistai pristatė informaciją ir suteikė žinių apie naujos studijų programos KU perspektyvas, atsiversiančias galimybes bei pranašumus. Taip pat pasidalino savo įžvalgomis apie veikiančią Lietuvoje SGD infrastruktūrą, SGD terminalų charakteristikomis, Baltijos šalyse besikuriančią SGD rinką, pateikė savo įžvalgas apie SGD technologijas bei jų perspektyvą, pasidalino patirtimi apie inžinerinių darbų subtilybes ir praktiką SGD terminale.

„SGD rinka ir technologija Lietuvoje yra pakankamai jauna ir inovatyvi, todėl vienas iš Bendrovės užsibrėžtų tikslų yra efektyvus bendradarbiavimas švietimo ir mokslo  srityje. Potencialius specialistus, kvalifikuotus inžinierius ir profesionalius darbuotojus sąlyginai besikuriančioje SGD srityje  būtina padėti užauginti, juolab mes tokia patirtimi galime pasidalinti. Efektyviausias būdas tai pasiekti – kuo anksčiau sudaryti sąlygas mokiniams išgirsti, patiems eksperimentuoti ir pažinti specializuotą informaciją, ką ir atlieka mūsų Bendrovės specialistai“, – apie edukacinius projektus kalbėjo AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Anot Bendrovės vadovo, svarbu paminėti, jog SGD, kaip inovatyvi technologija Lietuvoje sulaukia didelio palaikymo valstybės lygiu, todėl tai yra galimybė tiek verslui, tiek mokslui, tiek valstybei kurti vertės grandinę besikuriančioje SGD rinkoje.

„Renginys moksleiviams, kurie renkasi savo mokslo kryptį – studijas, „Karjeros diena ir karjeros naktis“ labai naudingas, nes mokiniams apie konkretų išsilavinimą ar studijas pasakoja ne mokytojas, o asmuo jau įgijęs tokią specialybę, kuris dirba su technologine įranga, „gyvai“ pristato, kaip ji veikia, paaiškina, kur galima ją pritaikyti, pasakoja apie praktinę darbo pusę. Tai visai kita patirtis nei per tradicines moksleivių pamokas. Tai būdas su konkrečiomis studijomis susipažinti kitaip, „išlipant“ iš kasdienės rutinos. Ir turiu pasakyti, kad šios paskaitos patiko ne tik mokiniams, bet ir mokytojams“, – kalbėjo VŠĮ „Karjeros valdymo centro“ vadovė Edita Mačiulskė.

Valstybei priklauso 72,32 proc.  „Klaipėdos naftos“ akcijų.