LT   |   EN      Mano KU   |   
SGD terminalų inžinerija – apie galimybes, kurios šalia
15-05-2017

SGD terminalų inžinerija – apie galimybes, kurios šalia

„Energetinė nepriklausomybė“ – šis žodžių junginys tapo tarsi sinonimu suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalui „Independence“, atplukdytam į Klaipėdą 2014 metais. Apskritai, viešoje erdvėje energetikos specialistai vis garsiau kalba apie tai, jog SGD energetika yra auganti ir perspektyvi sritis. Apie tai puikiai žino ir Modestas Venckus bei Martynas Ambrutis, Klaipėdos universiteto studentai, baigiantys naujos studijų programos, Suskystintų gamtinių dujų terminalų inžinerijos, pirmąjį kursą.

Nauja studijų programa neišgąsdino

„Esu klaipėdietis, užaugęs prie jūros, todėl po mokyklos nesinorėjo niekur toli bėgti. Apie SGD terminalų inžinerijos specialybę susižinojau spaudoje, susidomėjau, po to nuvykau į studijų mugę ir pabendravęs su būsimais dėstytojais – nesuabejojau“, – pasakoja M. Venckus. Jo kurso draugas, Martynas Ambrutis į Klaipėdą studijuoti SGD terminalų inžinerijos specialybės atvyko iš kito Lietuvos pakraščio – Varėnos: „Man visada sekėsi matematika, fizika, todėl pirmas kursas nepasirodė toks sunkus. Kol kiti intensyviai mokėsi, aš turėjau laiko pažinti Klaipėdos miestą“.

SGD terminalų inžinerijos studijų programa Klaipėdos universitete pradėta vykdyti nuo 2016 m. Klaipėdos universitetas vienintelis Baltijos jūros regione rengia Suskystintų gamtinių dujų terminalų inžinerijos specialistus. „Manęs nė kiek negąsdino, jog tai nauja studijų programa Klaipėdos universitete, atvirkščiai, tame net įžvelgiau pliusų – tikėjau, jog paskaitos bus įdomios ir nenuobodžios“, – pasakoja M. Venckus.

Užtikrintai svajonių link

„Net ir žinodamas, jog stoju į perspektyvią specialybę, nesitikėjau, jog SGD sričiai yra skiriamas toks didelis dėmesys ir, jog tai taip sparčiai auganti sfera“, – prisipažįsta pirmakursis M. Venckus. Vienuolika SGD terminalų inžinerijos studentų nuolat dalyvauja įvairiose konferencijose, renginiuose, vykdo ekskursijas po konkrečias įmones. Gegužės 19 dieną Klaipėdos nafta organizuoja studentų grupės ekskursiją į SGD laivą „Independence“ Klaipėdoje. „Įvairiose konferencijose klausydami energetikos specialistų pranešimus, suvokiame šios sferos rimtumą ir aktualumą. Tai neabejotinai kelia ūpą mokytis ir intensyviai semtis naudingų žinių“, – sako M. Ambrutis.

„Baigęs studijas noriu dirbti SGD infrastruktūros plėtros srityje Lietuvoje, tačiau nors ir myliu Klaipėdą, neatmesčiau galimybės pasisemti naujų patirčių užsienyje“, – sako klaipėdietis M. Venckus. Iš Varėnos kilęs M. Ambrutis svajoja savo gyvenimą kurti uostamiestyje: „Jau netrukus atliksime praktiką Klaipėdos naftoje ir realiai susipažinsime su įmone, kurioje norėčiau dirbti ateityje“, – apie savo planus pasakoja vaikinas.