LT   |   EN      Mano KU   |   
Seminaras – konferencija „Tapk okeanografu vienai dienai“ sudomino ne tik moksleivius, bet ir geografijos mokytojus
24-05-2021

Gegužės 19-ąją nuotoliniu būdu vyko seminaras-konferencija, kurios metu Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkai skaitė pranešimus apie Baltijos jūrą, jos bioįvairovę ir jūroje vykstančius procesus. Renginyje pristatyti konkurso „Tapk okeanografu vienai dienai“ dalyvių darbai.

Konferencijoje pranešimą skaitęs doc. Dr. Martynas Bučas, jaunimui pristatė KU Jūros tyrimų instituto Hidrologijos ir okeanografijos studijų programą. Prof. habil. dr. Sergej Olenin pranešime apžvelgė okeanografijos mokslo srities bei tyrimų raidą Klaipėdos universitete. Doc. dr. Loreta Kelpšaitė – Rimkienė pristatė pranešimą „Klimato kaita ir Baltijos jūra“.

Antrojoje renginio dalyje vyko konkurso „Tapk okeanografu vienai dienai“ dalyvių darbų pristatymas. Jo dalyviai buvo kviečiami atskleisti, kokia, jų akimis, yra okeanografo profesija, tam pasitelkiant įvairias meninės raiškos priemones – vaizdo klipą, plakatą ar piešinį, nuotrauką, esė. Organizatoriai sulaukė originalių ir įspūdingų darbų, kuriuos pateikė moksleiviai iš Klaipėdos, Gargždų, Alytaus, Vilniaus miesto gimnazijų. Moksleiviai turėjo galimybę pristatyti savo kūrinius.

Visi kūrybiniai darbai skelbiami KU Jūros tyrimų instituto „Facebook“ paskyroje https://www.facebook.com/KUMarineResearchInstitute . Dalyvių darbus vertins komisija, sudaryta iš KU Jūros tyrimų instituto atstovų. Vertinant bus atsižvelgiama ir į socialiniame tinkle „Facebook“ surinktų „patiktukų“, o vaizdo klipai – į peržiūrų skaičių. Socialinio tinklo lankytojai kviečiami palaikyti jaunuosius kūrėjus ir balsuoti už patikusius darbus. Konkurso nugalėtojai bus paskelbti gegužės 31 d. Klaipėdos universiteto tinklapyje (www.ku.lt ).

Šio konkurso tikslas – skatinti jūrinės kultūros sklaidą Lietuvoje, ypač geografiškai nuo jūros nutolusiuose Lietuvos regionuose, taip stiprinant Lietuvos visuomenės, kaip jūrinės valstybės piliečių, savimonę. Taip pat siekiama supažindinti jaunuolius su Baltijos jūros geografine bei gamtine aplinka, suteikti galimybę sudalyvauti okeanografinėje ekspedicijoje ir per patyriminį ugdymą pažinti Baltijos jūrą.