LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Seimo nariai Agnė Bilotaitė ir Gabrielius Landsbergis: švietimo reforma turėtų prasidėti nuo pedagogų rengimo

Klaipėdos universitete (KU) lankėsi Seimo nariai Agnė Bilotaitė ir Gabrielius Landsbergis. Susitikę su universiteto vadovybe jie aptarė esamą švietimo situaciją šalyje bei KU perspektyvas.

„Man ypatingai gera Klaipėdos universitete. Čia baigti mano mokslai, tad man visuomet labai rūpi universitetas ir jo perspektyvos.

Pastaruoju metu tenka girdėti kritikos universiteto atžvilgiu ir man, kaip klaipėdietei, baigusiai šį universitetą, dėl to labai liūdna. Tikiu, kad nauja vadovybė bei nacionalinės valdžios dėmesys ir supratimas, kad Klaipėdai universitetas yra labai svarbus ir jis turi likti, padės išspręsti visas problemas“, – susitikimo pradžioje kalbėjo A. Bilotaitė ir pristatė vizito tikslą.

„Klaipėdos universitetas – svarbus švyturys miestui. Norime pasikalbėti, pasidalinti nuomonėmis, aptarti aukštojo mokslo problemas bei iššūkius, su kuriais Jums tenka susidurti“, – sakė A. Bilotaitė.

Seimo narys Gabrielius Landsbergis prisipažino, jog sužiūrėti naujienas, susijusias su švietimu – sudėtinga.

„Nors švietimą seku, aš nespėjau sužiūrėti kada ir kaip pasikeitė Švietimo ministerijos nuostatos. Jos kito sparčiai, prieštaravo viena kitai. Tad atitrūkus vos dviem mėnesiams, nebegali žinoti, kokia situacija.

Mes nežinome, kodėl vienos ar kitos pertraukos yra daromos, kodėl priimami pakeitimai, kodėl nėra konkrečios vizijos.

Šiuo metu mokyklos šaukia ir klausia kur gauti mokytojų. Man kaip politikui liūdniausia tai, kad įvykdėme reformą, o dabar reikėtų grįžti atgal ir kreiptis į visuomenę, teigiant, jog mums ir vėl reikia naujos reformos“, – kalbėjo G. Landsbergis.

KU vadovybė svečiams paaiškino, jog universitete situacija nėra tokia bloga, kaip bandoma ją parodyti viešumoje. Stojančiųjų skaičius į KU bakalauro studijas, lyginant su kitomis aukštosiomis mokyklomis, sumažėjo neženkliai, o norinčiųjų studijuoti magistrantūros bei doktorantūros studijų programose – skaičius augo.

Tačiau KU vadovai nuogąstauja dėl sprendimo uostamiestyje neberengti pedagogų. Ir nors šią problemą universitetas iš dalies išsprendė pasirašydamas bendradarbiavimo sutartį su Vytauto Didžiojo universitetu, nacionalinės valdžios sprendimas stebina dėl kelių priežasčių.

Pirmiausiai, KU turi ilgametes pedagogų rengimo tradicijas, čia sutelktas kompetentingas edukologijos mokslininkų potencialas. Maža to, KU Ugdymo mokslų centras atliepė Vakarų Lietuvos regiono poreikius, kurie šiuo metu – labai ryškus ir dideli. Vien Klaipėdos miesto mokyklose trūksta 19 pedagogų.

Seimo narys G. Landsbergis įsitikinęs, jog ši problema ateityje tik dar labiau ryškės.

„Mano nuomone, švietimo reforma turėtų prasidėti nuo pedagogų rengimo. Ir tai turėtų būti prioritetas artimiausius 5 metus. Valstybės perspektyvoje, be pedagogų rengimo, net neverta kalbėti apie kokybės pokytį. Mes šiandien neturime pakankamai pedagogų, negalime jų pritraukti į mokyklas.

Tai specifinės studijos. Ne kiekvienas šalies universitetas gali, o ir nori, pedagogus ruošti. Iš Jūsų girdžiu, kad esate motyvuoti tai daryti. Be to, teisingai atkreipiate dėmesį į pedagoginių studijų svarbą Klaipėdoje. Man rodos, šią vėliavą reikia kelti aukščiau. Problema egzistuoja ir ateityje taps tik ryškesnė. Būtina grįžti atgal prie šios diskusijos“, – sakė G. Landsbergis.

Tuo tarpu, A. Bilotaitė pažadėjo užregistruoti pataisą Seime ir šiuo klausimu suvienyti kitus klaipėdiečius Seimo narius.