LT   |   EN      Mano KU   |   
Šachmatų fiesta Klaipėdos universitete
14-08-2018

Klaipėdos universitetas šią 2018-ųjų karštą vasarą sutiko priimti ir globoti itin karštus šachmatų turnyrus. Praeitą savaitgalį KU Mažojoje auloje susirinko 40 dalyvių, jų terpe ir šeima iš Baltarusijos. Turnyro direktorius T. Kavaliauskas, KU einantis filosofijos profesoriaus pareigas, kartu su KU Sveikatos mokslų fakulteto Sporto klubo pirmininke doc. dr. G. Avižonienės palaikymu ir tarptautinės kategorijos teisėju D. Vaznoniu surengė du šachmatų turnyrus – greitųjų (rugpjūčio 11 d.) ir žaibo (rugpjūčio 12 d.)

Turnyre dalyvavo tiek vaikų ir jaunučių kategorijoms priskiriami jaunieji šachmatininkai, tiek senjorai, Lietuvos šachmatų pasaulio veteranai, kurie suteikė neįkainojamos patirties naujoms kylančioms žvaigždėms. Mėgėjų ir meistrų, jaunų ir vyresnių šachmatininkų kovos – tai šio sporto šakos ypatingas išskirtinumas. Jei kitose sporto šakose dalyviai skirstomi pagal amžių, svorį ir lytį, tai šachmatuose šiek faktoriai neturi reikšmės – tame pačiame turnyre kovoja visi kartu prie 64 langelių lentos.

Už leidimą žaisti dvi dienas KU Mažojoje auloje, kur įprastai įteikiami diplomai, vyksta konferencijos arba suteikiami garbės daktaro vardai, reikia padėkoti šiuo metu Rektoriaus pareigas einančiam prof. dr. Artūrui Razbadauskui, kuris kartu su Sveikatos mokslų fakulteto dekane prof. dr. Elvyra Aciene pasakė įkvepiančias kalbas turnyro atidarymo proga.

Turnyro sklandumas, organizacinis ir vadybinis efektyvumas neįsivaizduojamas ne tik be turnyro pagrindinių organizatorių, bet ir be sparčiai kylančio jaunojo šachmatininko Heraldo Vainausko mamos Gabrielės Guogytės pagalbos, jos įneštos energijos ir šilumos

Reikia tikėtis, kad įvykę du turnyrai – greitųjų ir žaibo – ne tik subūrė Klaipėdos šachmatininkus į ištaikingą akademinę erdvę, bet taip pat šioje erdvėje pratęs šio protinio sporto kovas su visos Lietuvos šachmatininkų bendruomene.

Tekstas: Tomas Kavaliauskas