LT   |   EN      Mano KU   |   
Rusijos Mokslų akademijos Archeologijos instituto mokslo darbuotojo dr. Nikolay Krenke paskaita
01-12-2016

Rusijos Mokslų akademijos Archeologijos instituto mokslo darbuotojo dr. Nikolay Krenke paskaita

2016 m. lapkričio 24 d. BRIAI įvyko vieša Rusijos Mokslų akademijos Archeologijos instituto mokslo darbuotojo dr. Nikolay Krenke paskaita, kurioje dalyvavo BRIAI mokslo darbuotojai ir dėstytojai, doktorantai, studentai.

Pranešėjas pateikė naujausius, 2014–2016 m., Smolensko archeologinių tyrinėjimų duomenis. Žiedadulkių analizės, 14C datavimo, radinių tipologijos pagalba buvo nustatyta, kaip keitėsi Smolensko kraštovaizdis ir apgyvenimo raida. Seniausi miesto sluoksniai datuoti VIII a. I p.–X a. Teigiama, kad X a. lygiagrečiai egzistavo ir gyvenvietė ant katedros kalvos, ir apylinkėse buvęs Gniezdovo prekybinis centras. Atskirai buvo aptarti XI a. II pusės Smolensko juvelyrinės dirbtuvės radiniai (tigeliai, liejimo formelės, ruošiniai, pusfabrikačiai ir dirbiniai: pakabučiai, kryželiai, segės, auskarai).

Didelio dėmesio susilaukė N. Krenke informacija apie 2005–2016 m. tyrimus Semboje (Romanovo (buv. Pobiečiai) apylinkėse). Ten prūsų gyvenvietės atsirado VII–VIII a. ir funkcionavo iki pat XIV a. (kai kurios iš jų X–XI a. buvo apleistos). Buvo ištirtos dešimtys pastatų, ūkinių duobių, keletas šulinių, medinių pintų tvorų liekanų. Chronologija nustatyta gausių 14C datų ir archeologinių radinių pagrindu.

Po paskaitos vyko įdomios diskusijos.

BRIAI informacija.