LT   |   EN      Mano KU   |   
Rugpjūtį – pirmieji nuotoliniai lietuvių kalbos kursai kitakalbiams
28-07-2020

Rugpjūčio 1 d. Klaipėdos universitete prasideda Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademija kitakalbiams. Šie intensyvūs kursai rengiami jau 19-ą kartą ir pirmą kartą – nuotoliniu būdu.

Kai pavasarį paaiškėjo, jog beveik du dešimtmečius organizuojama ir plačiai žinoma Klaipėdos universiteto (KU) Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademija (toliau – Vasaros akademija) dėl COVID-19 situacijos negalės vykti kaip įprasta – į universiteto auditorijas susirinkus dalyviams iš viso pasaulio – jau buvo įvykęs konkursas gauti šiems kursams skirtas Švietimo mainų paramos fondo (toliau – ŠMPF) stipendijas. KU Vasaros akademijos organizatoriai greitai nusprendė pasiūlyti nuotolinius kursus ir bent pusė ŠMPF finansuojamo projekto dalyvių pasiryžo mokytis nuotoliniu būdu.

Į artėjančius kursus jau užsiregistravo daugiau kaip 40 žmonių iš 13-os pasaulio šalių, tačiau norinčiųjų mokytis sąrašas dar ilgėja. Tokie skaičiai maloniai stebina. Iki šiol buvo galima manyti, jog tarp kitų Lietuvoje vykstančių analogiškų kursų KU Vasaros akademija buvo ypač vertinama dėl geografinės padėties, suteikiančios galimybę mokymąsi derinti su poilsiu paplūdimiuose ir dėl kursų programoje numatytų renginių gausos: tai vakaronės, viešnagės, ekskursijos po visą Lietuvą, spalvingas ir smagus vasaros gyvenimas Klaipėdoje.

Šį kartą, nuotoliniuose kursuose nebelikus minėtų akademijos elementų, tapo akivaizdu, kad klaipėdiečių rengiami kursai pritraukia kitais dalykais –visų pirma, mokymo kokybe, taip pat ypatinga bendrystės atmosfera ir, aišku, Klaipėdos universiteto statusu. Tai patvirtina ir faktas, kad šių metų Vasaros akademijoje, kaip įprasta, dalyvauja ir keli ankstesnių kursų alumnai, jau tapę organizatorių kolegomis, bičiuliais ir netgi šių kursų bendradarbiais.

Tikimasi, jog šiemet vasaros kursų organizatoriams pavyks į nuotolines platformas sėkmingai perkelti iki tol įgytą beveik 20-ies metų patirtį, ir bus netgi atrasta naujų galimybių. Kursantų kasdien nuo pirmadienio iki penktadienio laukia įdomios pamokos skirtingo kalbos mokėjimo lygio grupėse, o šalia pamokų – nuotolinės vakaronės (nors vienose šalyse bus rytas, o kitose – vėlus vakaras), interaktyvios ekskursijos, dainos ir šokiai kartu, lietuviškų patiekalų gaminimas ir apskritai daug bendravimo daugiakultūrėje aplinkoje.

Atidarymo šventė bus transliuojama iš KU SHMF 220 auditorijos: joje bus kelios akademijos dėstytojos, organizatoriai ir keli Klaipėdoje gyvenantys kursantai bei KU kursų alumnai. Visi kiti kursantai savo šalyse prisijungs per Zoom platformą. Vasaros akademijos veikla truks visą mėnesį.